Pół żartem, pół serio

Przecinkami nie napiszesz zdania, nawet jeśli w zupełnie sensowny sposób łączą najpoważniejsze i najmądrzejsze treści.

Nie postawisz nimi kropki nad i, nie dokończysz rozpoczętego wątku zapytaniem, nie zmylisz przypuszczeniem.

Przecinek jest tylko czymś pomiędzy…

 

Jestem przecinkiem?

 

74 myśli w temacie “Pół żartem, pół serio

 1. Zyjemy w swiecie : mnostwo ludzi, mnostwo rzeczy, kazdy jest przecinkiem czy ktos chce czy nie chce… nawet na bezludnej wyspie piasek jest miedzy piaskiem, a mozna i ziarenkiem postawic kropke nad „i”

  Polubienie

  1. Dziękuję Adamie. Tobie również wspaniałych, dobrych Świąt. Niech spełnią się marzenia a to co niespełnione niech zamieni się przyjemne oczekiwanie.

   Polubienie

  1. Nie wycięłam, jest przecież powyżej:) Her, ja nie wycinam komentarzy, chyba że są obraźliwe, ale nie przypominam sobie, żebyś Ty tu kiedykolwiek, kogokolwiek obrażała:))

   Polubienie

 2. Droga Caffe, mój pierwszy pod tym postem koment był półżartem, ten będzie całkiem serio :)) Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzę Ci ponownego odkrycia, że grób jest pusty, a także radości, jaką przeżyła Maria Magdalena, gdy Ten, którego pomyliła z ogrodnikiem, zwrócił się do niej po imieniu… Ściskam

  Polubienie

  1. Dziękuję Anno, trudno się wyciszyć po zwariowanych dniach przedświątecznych, ale staram się, czego i Tobie życzę. Pozdrawiam serdecznie

   Polubienie

 3. Przecinek jest chwilą na wzięcie oddechu… jesteś dla mnie zawsze chwilą wytchnienia… Obojętnie o czym piszesz, jest w tym ciepło i spokój… nawet jak się martwisz, to robisz to z gracją :-))) Przytulam

  Polubienie

 4. Życzę Ci zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary nadziei i miłości, serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz radosnego, wiosennego nastroju,niech te święta pozwoliłą odkryć głębię i radość płynącą z życia

  Polubienie

  1. Dziękuję Aido za życzenia i pamięć. Ja Tobie i Twoim bliskim oprócz tradycyjnych życzeń świątecznych dołączam jeszcze te szczególne dla małej dziewczynki….by Jej marzenia mogły się spełnić. By dano jej taką szansę. Pozdrawiam cieplutko

   Polubienie

  1. Misiu, tylko nauczycielka wie ile problemów stwarza zwykły przecinek:))) Ale też…….w odpowiednim miejscu postawiony, zmienia sens. To może nie jest tak źle?:)))

   Polubienie

   1. Nie, nie jest tak źle, ale cholernie trudno i zawsze wiatr w oczy… Dlatego nie, nie przecinkiem…. Zdrowych i spokojnych Świąt życzę!!!

    Polubienie

 5. Zdania bez przecinków dziwnie brzmią, czasami wręcz bezsensownie. Ale jest jeszcze inna sprawa… zależy kto jaki przecinek ma na myśli;)) Ja ten zwyczajny nasz polski znak interpunkcyjny „,”. Ty chyba też:))

  Polubienie

 6. Być przecinkiem, to dla mnie byłoby bardzo bolesne, ale najgorzej bym się czuła, gdybym musiała być nawiasem, wiesz, takim jednym otwartym a drugim zamkniętym …

  Polubienie

     1. podobno : Ú…..;-))))) widziano na elektronicznej tablicy w końcówce „-ówek”w ten sposób przecinek posłużył do utworzenia nieistniejącej litery…no więc jak się zastanawiasz, czy jesteś przecinkiem, to w którym zastosowaniu? czy także do tworzenia czegoś, co nieistnieje?

      Polubienie

      1. Jeśli to miałby być twórczy przecinek, no to truuudno……niech będzie:)Ale wiesz, ó powstawało w języku polskim trochę inaczej. To takie wydłużone o, znane jeszcze w staropolszczyźnie.

       Polubienie

 7. Kafejko …jesteś wykrzyknikiem!!!!z pewnością roz-budzasz,po-budzasz,u-zmysławiasz,se-gregujesz kategorie i pojęcia. Dlatego lubię tu być. Brydzia=Bogusia=Petronela

  Polubienie

   1. W takim razie pozostaje nam czekać z pyszną kawą lub cappucino z wielką pianką w dłoni na powitanie powracającej Caffe :))

    Polubienie

 8. Przecież jesteś przerwą na kawę i miejscem, gdzie można się zatrzymać, złapać oddech, miejscem koniecznym – jego brak czasem wypacza sens zdania.Przecinki stały się we współczesnym świecie czymś dla koneserów języka;-)

  Polubienie

  1. Krajanko, na Ciebie zawsze można liczyć w kwestii doła:))) Albo mnie kopniesz, żebym przestała marudzić, albo pocieszysz, albo powiesz coś miłego. DZięęęęęki:))

   Polubienie

   1. Proszę bardzo;-)) Zacytuję Ci coś jeszcze: „Tu leży staroświecka jak przecinek autorka paru wierszy….” – to tylko fragment. Wiesz, kto to napisał? Szymborska;-) Jesteś w doskonałym towarzystwie;-)))

    Polubienie

    1. A tak, znalazłam to epitafium:) Super, jak zresztą prawie wszystko Szymborskiej. Ten mózg elektronowy jest idealnym znakiem czasu.

     Polubienie

 9. Witaj :)Ale ja widzę, że tu pełno małych smutków… 😦 Wiosna za oknem, a tu chlip, chlip i chlip. Mam nadzieję, że przestaniesz tak o sobie myśleć… nikt nie jest dla nikogo żadnym przecinkiem. Twarz ludzka jest największą i najwspanialszą mapą świata; kroczmy więc po nim pełni dumy z tego, że jesteśmy ludźmi, czyńmy każdy dzień lepszym, nie tylko dla siebie… Tego życzę serdecznie :)Pozdrawiam słonecznie 🙂

  Polubienie

  1. :-)) To taki dobry pstryczek w nos, dzięki:) Wiesz, ja już kiedyś pisałam, że w duchu jestem smutasem, wśród ludzi – pokazuję tylko uśmiechniętą twarz. Dlatego może właśnie tutaj bywam nostalgiczna:)…..mam nadzieję, że nie do porzygania:)

   Polubienie

 10. Bycie przecinkiem jest chyba środnio przyjemne, stoisz zawsze pomiędzy, jeszcze gożej jak musisz rodzielać dobro i zło – to tak jak byś stała pomiędzy młotem i kowadłem 🙂 Zdecydowanie lepiej być kropką! :))))

  Polubienie

  1. Na szczęście w kwestii dobra i zła człowiek jednak kieduje się ustalonymi regułami. Zwykle. Więc z tym nie mam problemu, ale inne sprawy postawiły mnie w sytuacji jakiegoś rozdarcia. Chociaż przyznam szczerze, że coraz mniej to rozdarcie odczuwam. Może sie jednak asymiluję:)?

   Polubienie

    1. Oj cudownie, dziękuję. Spaceruję, zwiedzam, fotografuję……..dlatego tak mało piszę:))) A co u Ciebie, jak przed świętami?

     Polubienie

 11. ja pewnie jestem czymś między ustami a brzegiem pucharu, ale przecinkiem też mógłbym być. Szczególnie, ze niektórym mógłbym pozwolic się zatrzymać w ich ędzie do nikąd i nigdzie. Pzodrawiam serdecznie. Alw

  Polubienie

 12. I tak, i nie. Nie, bo nie brzmi to jakoś tak fajnie i jest to TYLKO przecinek. Tak, bo bez przecinka czasem zdanie nie ma sensu. 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s