Valere vita est…

 

nie cierpię za ludzkość

nie przyjmuję cudzych win w pokorze

złocisty promień słońca oświetla moją twarz

tylko moją…

odczuwam egoistycznie muśnięcie

i cieszę się własnym szczęściem

nie będę dziś czuć się winna

tłumaczyć z własnych pragnień

przepraszać za to, co dobre

za radość i blask rozjaśnionych oczu

za twój dotyk

za mój przyspieszony oddech

 

 

46 myśli w temacie “Valere vita est…

 1. Kochana Caffe,Mój poprzedno post na temat wierszy chyba powinnam umieścić tutaj. Przepraszam. Przyszło mi do głowy, aby podać Ci link do literackiego portalu:http://www.portalliteracki.pl/ Wiele osób publikuje tam swoje wiersze. Takich portali jest więcej, ale wydaje mi się, że ten jest w miarę profesjonalny. Może spróbujesz? Do zobaczenia na bloguAlicja

  Polubienie

  1. W innym portalu kiedyś zamieściłam swój wiersz i zostałam tak totalnie i w tak niesympatyczny sposób zjechana, że….odechciało mi się:) Krytyka mnie nie razi ani nie rani, powoduje, że zaczynam pracować nad tym, co ktoś mi radzi, ale forma krytyki jest ważna. Zawsze jest ważna. Ale to nie ten portal, który mi poleciłaś, może się więc jeszcze kiedyś odważę.

   Polubienie

 2. Wiesz, Caffe? Zawsze podziwiałam ludzi, którzy swoje myśli umieli ubrać w piękne słowa… Piękne swoją prostotą, brakiem napuszenia, emanujące spokojem… Taki właśnie jest ten wiersz.

  Polubienie

 3. Dokładnie !!! bo czasem każdy powinien być egoistą na całego i stawiać własne dobro przez potrzebami innych. I nie powinien za to przepraszać. Przepraszanie za to, ze robi się coś dla siebie wydaje mi sie typowe dla naszego narodu. A ważne jest by w pierwszej kolejności zadbać o własne dobro, bo tylko taka sytuacja gwarantuje, ze będziemy w stanie przejąć częściową odpowiedzialność za innychPozdrawiamdonna

  Polubienie

  1. Jak w samolocie? Żeby ratować dziecko, trzeba nanjpierw założyć maseczkę tlenową sobie…? Przyznam, że coś w tym jest, chociaż bardziej popuilarną formą jedna dbanie w pierwszej kolejnosci o innych. Rzeczywiście to jest nasza wada narodowa, żeby przepraszać za wszystko wszystkich.

   Polubienie

 4. fajny wpis i fajny blog. chyba masz naturalny talent do pisania :).–http://iqget.pl/ test iqhttp://iqget.pl/?re=ti test inteligencji

  Polubienie

 5. jakby tak przyszlo cierpiec za ludzkosc, to duzo bysmy wycierpialy 🙂 egoistyczne zas slonce, swieci dla wszystkich, czy jednak kazdy promien czuje tak samo- nie sadze, wiec i w tych sprawach „egoistycznych” wszystko jest jasne

  Polubienie

  1. No niektórzy to by chcieli, ale im się to nie uda:) A juz na pewno nie dzisiaj!!:))) A którzy to niektórzy co??Masz jakieś przecieki w tej kwestii?

   Polubienie

 6. Rozjaśnione oczy, przyspieszony oddech… Twój dotyk… A, rozumiem, przyszedł lekarz z wizytą domową, gdy miałaś grypę?

  Polubienie

  1. Tak Nit, H1N1……czy jakoś tak:) W każdym razie na pewno wiąże się z gorączką i próbami niwelowania tejże:)

   Polubienie

 7. Taka egoistyczna radość bije z tego wiersza i dobrze, bo zdrowy egoizm to dobry egoizm. Tak się czuj każdego dnia Caffe:))

  Polubienie

  1. Seami, ja bardzo bym chciała tak się czuc każdego dnia:) Ale nie zawsze mi to wychodzi. Moze to wpływ pogody, bo słoneczko znowu nam pieknie świeci, mimo że czasem robi sobie przerwę na siarczystą burzę:)) To może być to, no bo jak nie to to co?:)))

   Polubienie

    1. no własnie nie:) Bo oprócz jeziorka bylo załatwianie spraw, słońce trochę za chmurami. Także jaranie przede mną….w normnie, bo jakoś mi w tym względzie przeszlo….

     Polubienie

 8. Podobają mi się Twoje wiersze, Caffe – przetykasz je super perełkami (tu np: „nie będę przepraszać za to, co dobre”)

  Polubienie

  1. Dziękuję Aniu:) Zastanawiałam się właśnie nad tym co to właściwie jest:) Ale skoro Ty mówisz, ze wiersz to ja się zgadzam….Wiersz????

   Polubienie

   1. No teraz to mnie zażyłaś :)) Odruchowo nazwałam TO wierszem, ale na pytanie, czy to JEST wiersz, nie podejmuję się odpowiedzieć, bo to nie moja branża – nie jestem polonistką… Ale podoba mi się :)))

    Polubienie

    1. Ale to jest własnie najważniejsze:) Nie to co autor miał na mysli, tylko to co Czytelnik czuje przy czytaniu. Ja polonistka Ci to mówię:))) Więc jak wyczuwasz w tym wiersz, to ja sie cieszę.

     Polubienie

      1. W zamysle miała być li tylko refleksja:) Ale jak mi polonistka mówi, i to taka co uczy a nie taka co nigdy nie miała kredy w garści, to zgoda:)) Ale zgadzasz się z moją tezą, że nie ważne co autor miał na myśli, ważne co się czuje czytając?

       Polubienie

       1. No a jak! A jeśli się nie czuje, to niekoniecznie do d…, tylko może to inne emocje są, które czuje ktoś.

        Polubienie

        1. No to prawda, przecież wystarczy porównanć dwie osoby, kada widzi inaczej świat, życie, ma swoją filozofię. Inaczej musi też odbierać wiersze. Zresztą wiele osób ich po prostu nie lubi i ja to rozumiem. Tak zostaiśmy nauczeni jeszcze w szkolev. Odrzuciło niektórych:)

         Polubienie

         1. Dopiero tu, na blogach, zobaczyłam, jak wiele osób pisze wiersze, jak wielu ma potrzebę wypowiedzenia się w ten sposób… I nie tyle o jakość, co o samą potrzebę….Może nie jest tak źle, jak to wygląda w czasie lekcji?

          Polubienie

          1. Wiesz na lekcji to wstyd się ujawniać z jakąkolwiek wiedzą, bo co kumple powiedzą. A co dopiero z wiedzą na temat wierszy:-) Do tego trzeba dojrzeć.

           Polubienie

     1. No ja jeszcze nie dojrzałam do tego, żeby stwierdzić, iż nieważne to, co autor miał na myśli, ale to, co czuje czytelnik… Jak zaczęłam blogować, owszem zrozumiałam (i zgodziłam się na to), że tekst zaczyna żyć swoim życiem, niemniej jednak wiem, co chciałam w nim powiedzieć, i jeśli czyjaś interpretacja zupełnie odbiega od mojej intencji – to dyskutuję… :)) Ale to chyba zależy od tekstu – poezję raczej można (a może i należy) ‚uwolnić’…

      Polubienie

      1. To bardzo dobre slowo:)) Posty w jaimś sensie też uwalniamy, właśnie ze względu na dyskusję, ale tutaj mamy możlilwość polemizować. I to jest najfajniejsze:)

       Polubienie

 9. To jest pięknie powiedziane!!!!!!Zawrte wszystko,co powinno się powtarzać każdego poranka!Tak trzeba myśleć i tak żyć(chociaż nie zawsze jest łatwe,to da się zrobić),nie dać się stłamsić życiu,okolicznościom,pracy i takim tam…pozdrawiam.

  Polubienie

   1. I jak w życiu,trzeba wiedzieć,której „skrajności”bardziej potrzeba!Tej z całą pewnością nigdy za wiele :))

    Polubienie

     1. Pogoda wróci!A w niepogodę też się nieźle rowerkiem jeździ.Jak dbanie o kondycję,to w każdych warunkach,hahahaha.. 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s