Arielko, bo miłość jest ślepa:-)

„Każda potwora znajdzie swego amatora”, tak się mówi o kobietach. W przypadku mężczyzn podobno wystarczy, żeby był tylko trochę ładniejszy od diabła, by można było go uznać za atrakcyjnego pod względem fizycznym. I niektórym kobietom, zwłaszcza wzrokowcom, choć to raczej mężczyźni nimi są, wystarcza wygląd zewnętrzny. Reszta potrzebuje dużo więcej. Ale kiedy już znajdzie w mężczyźnie to magiczne „coś” (proszę sobie tylko nie kojarzyć, bo nie o TO chodzi;-), przepadła z kretesem. Wtedy, Droga Arielko, nie ważne, że on jest mały i brzydki, nie ważne, że łysiejący czy z lekkim brzuszkiem, ważne, że powoduje przyspieszone bicie serca:)

Cóż to takiego to nieokreślone „coś”? Nie wiem ;-))

Dla mnie ważne jest poczucie humoru. Mężczyzna powinien być błyskotliwy ale nie głupkowaty, mieć dobry humor, ale nie być humorzastym, posiadać inteligentną umiejętność chwytania w locie i ripostowania. W miarę szybko, taktownie i z biglem. Oczywiście to nie oznacza, że nie może bywać wyciszony i poważny, to nawet dodaje uroku, wszystko jednak w odpowiednim czasie i miejscu.

ZAWSZE, powinien pamiętać o urodzinach, imieninach, szczegółach z życia kobiety, którą jest zainteresowany. Jeśli nie pamięta uznajemy, że nie jest zainteresowany, a kobiety z natury nie lubią się narzucać, więc……zwykle znajomość się urywa.

Mężczyzna nie powinien zapominać języka w gębie. Ten, który wie co powiedzieć, czy odpowiedzieć, jest zdecydowanie „bardziej”;-)

Nie powinien płakać, no chyba że w sytuacjach życiowych tragedii, ale współczucie, słuchanie nas, chęć pomocy, męska dłoń….zawsze mile widziana, nawet wtedy kiedy jej nie chcemy, bo my kobiety generalnie, potrafimy sobie radzić same J

Lubimy mężczyzn spontanicznych, takich którzy nie wprawiają w zakłopotanie ale bawią pomysłami. Odpowiedzialność też lubimy, same zbyt  emocjonalne, potrzebujemy takiej przeciwwagi. I choć to bywa czasem denerwujące –  to nic, tak ma być.

Facet powinien mieć jaja, sorry za wulgaryzm, ale baba w męskich spodniach to namiastka, a kobiety nie cierpią namiastek. Namiastka zawsze prędzej czy później zostanie zastąpiona typem silnym, bo ta siła jest dla nas ważna równie bardzo jak odpowiedzialność i ciepło.

My kobiety* nie cierpimy w mężczyznach obłudy, cynizmu, czepiania się drobiazgów, wyrachowania i pozerstwa. Prawdziwy facet powinien być ponad to, bo najbardziej cenimy w nim jego własną godność.

Może więc Arielko i trafiłaś na mężczyznę niezbyt urodziwego, ale za to posiadającego wspaniałe zalety, dlatego teraz, kiedy odszedł, jest Ci po prostu źle.

Uroda to nie wszystko, z mężczyzną nieładnym można się fantastycznie bawić, z mężczyzną tylko przystojnym…….tylko fajnie wyglądać:-)

*czy to zabrzmiało jak „My murarki warszawskie”?:-))

37 myśli w temacie “Arielko, bo miłość jest ślepa:-)

 1. Nie jestem żadną wystrzałową kobietą i daleko mi do takiej, ale facet niski z brzuszkiem nie wywoła u mnie bicia serca, choćby serce złote miał. Jak ja bym z nim za rączkę lub pod rączkę mogła chodzić, gdy sama jestem wysoka i szczupła ? Albo jak się całować na stojąco ? :)) Jak by to duża różnica wzrostu była, to byśmy komicznie wyglądali. Na bezludnej wyspie to co innego, tam bym na to nie zwracała uwagi. Stąd wniosek, że chcemy aby nasz wybranek podobał się też innym, żeby nam zazdrościli wyboru, że oprócz przymiotów charakteru, cenimy też wygląd zewnętrzny. A mężczyźni jeszcze bardziej zwracają uwagę na wygląd zewnętrzny kobiet, nawet jest to da nich sprawa zasadnicza i żadna brzydula nie ma u nich szans, choćby najlepszy charakter miała. Cuda jednak się zdarzają. :)))Pozdrawiam.:)))

  Polubienie

  1. No coś w tym jest, przecież ja też wybierałam takiego, żeby mi się podobał. Ale zwracałam uwagę też na charakter. złotego środka nie ma jak widać:) Wszystko musi być w normie, wszystko jest ważne. Wygląd też:)

   Polubienie

  2. Droga Rozyno.Pozwolę sobie dopisać się pod Twoją wypowiedzią,bo masz rację.Faceci „sortują” wzrokowo i nikt mnie nie przekona,że jest inaczej.Dlaczego niby kobieta bez twarzy,figury modelki miałaby być skazana na „pięknego inaczej”?Faceci zawsze omijają wzrokiem kogoś mniej atrakcyjnego,to dlaczego nie miałybyśmy robić tego my?W twojej wypowiedzi jest sama prawda.Tak jest.Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 2. No cóż, niejedna rzuciła ładnego i związała się z nieładnym. Niejedna jest z tego powodu bardzo, bardzo szczęśliwa:-)

  Polubienie

  1. Bo przecież wlaśnie o to chodzi, żeby czuć sie dobrze we wlasnym towarzystwie, żeby było fajnie, dobrze, cieplo, bezpiecznie itp itd:

   Polubienie

 3. Urodziwy czy mniej urodziwy(piękny inaczej)…Zgadzam się,że jeden albo drugi musi mieć to „coś”.I wszystko o czym napisałaś.Jednak,jak wspomniane tu było,są kobiety „wzrokowce” i do jasnej xxx,miło by było,gdyby oprócz rozmowy i tego o czym piszesz,dałoby się jeszcze popatrzeć z przyjemnością… 😉 Dlaczego to tylko faceci mają mieć ten przywilej „sortowania na oko” ?

  Polubienie

  1. To prawda, miłe dla oka jest………..miłe:) Tylko chodzi o to, na czym nam bardzej zależy. Piękno wewnętrzne ubrane w piękno zewnętrzne to ideał:)

   Polubienie

   1. …a ideał to utopia,zatem…”coś” i tak zwycięża…ale popatrzeć chociaż czasem można 😉

    Polubienie

    1. To fakt:) Rozyna zresztą pisze, że wygląd jednak bierzemy pod uwagę. Możemy więc sobie patrzeć na piękno duszy, ale i tak zaczynamy od ciala….? Może po postu nie zwracamy na piękno duszy w osobie, która nam się nie podoba zewnętrznie. Musi mieć choć trochę urody… oczywiście tak sam jest z całą pewnością jesli chodzi o panów.

     Polubienie

     1. Przecież z czegoś wynika ten”pierwszy rzut oka” ?Zarówno w kwestii facetów jak i kobiet z tym,że faceci chyba mają to znacznie częściej.Kobietom się to zdarza pewnie tak samo często,ale się nie przyznają.Ja się przyznaję,zdarzyło się.Duszy nie widać,a o to „coś”nie da się oka zaczepić na „dzień dobry”,zatem inne coś jest chyba potrzebne tak samo.Miłej niedzieli 🙂

      Polubienie

      1. Bo nam się też coś od życia należy, poza tym jesteśmy znacznie delikatniejsze w wyrażaniu tego pierwszego wrażenia. Faceci mówią „ale d..!” a my „ale ciacho!” Jest różnica….Dziękuję i też życzę milej niedzieli…….chociaż ma padać, ale to może lepiej….dla bloga:)

       Polubienie

       1. A należy się!!!!! Co tam deszczu trochę.Ja za chwilę biorę psa i wychodzę na spacer.Blog nie ucieknie,a może temat się po drodze znajdzie 😉 Do następnego.

        Polubienie

        1. Właśnie…..za oknem deszcz, temat na notkę już jest…wstawić czy nie wstawiać?…dzieci na wakacjach….nuda…..Oczekiwanie na powrót dzieci i ladną pogodę – tak chyba wyglądać będzie starośc:) Idę coś porobić. Do nastepnego

         Polubienie

 4. Witaj Beata! Różne ludzie mają utrapienia, na przykład pewien góral z gospodarstwa agroturystycznego na Podhalu miał straszny problem, bo mu z babą (czytaj : z żoną) w temacie seksa nie bardzo wychodziło. Przyjechali cepry (turyści, no niech będzie z Warszawy) a tu gazda siedzi na polu (czyli na podwórzu) i minę ma jak chmura burzowa od Czerwonych Wierchów pod Giewontem. „A co mam być inny – mówi do ceprów – skoro mi się w temacie intymnym z moją starą nie układa”. Cepry jednak (nie ustalono, czy pisali blogi) wyciągnęli jednak pomocną dłoń i pytają bacy : „no, a jak wy się gazdo kochacie ze swoją żoną ?”. „A no normalnie panocki, dziecioki idą spać, gasiem światło no i ja wchodzę, wicie ..””Jak to gazdo ? Po ciemku, w XXI wieku, tak nie wolno, to nie nowocześnie! Teraz jest trendy kochać się przy świetle, żeby była pełna jawność, demokracja gazdo, nie jakiś zapyziały ciemnogród !”. „No, to zobaczym dzisiaj w nocy” – nabrał nadziei baca. Całą noc światło się im w izbie świeciło, a rano baca znowu siedzi markotny na polu (na podwórku) i patrzy w krzyż na Giewoncie. „No i jak tam było gazdo, lepiej, prawda ?” – pytają cepry przed wyjazdem na Krupówki by kupić widokówki z widokiem Morskiego Oka od góry z Rysów (oprawi się w programie kompa, doda osoby i będzie jak znalazł na portale lojalnościowe). „A wicie, panocki, jo to żem ze swoją starą żadnej różnicy nie zauważyli. No, ale panocki, dzieciska w nogach, to mieli uciechę, że hej !”. Pozdrawiam serdecznie :)))

  Polubienie

  1. Witaj Krzysztof, juz powrót z urlopu czy tylko chwila z komputerem?:-)Tenn kawał o góralu jest śmieszny i dodatkowo jest przykładem na to, że po pierwsze można próbować rozwiązywać problemy, że trzeba coś w życiu urozmaicić, po drugie, że baca jest nadal, po tylu latach zainteresowany swoją żoną, choć emocje raczej już dawno opadły. A wszystko to rokuje nieźle w kwestii związków międzyludzkich:-) i właściwie Arielka po prostu powinna czekać na swojego…..bacę, a ten na pewno się trafi….. wczesniej czy później.Pozdrawiam

   Polubienie

 5. „Nie da się mieć przepchanego kibla i wielokrotnych orgazmów”. To jedno kobieta musi zrozumieć (mężczyzna zresztą też), ze ideał to jest żyrafa z trąbą słonia. Nie ma siły – nie ustoi, bo to twór źle wyimaginowany. I zwykle każda kobieta z czegoś tam rezygnuje, a po latach okazuje się, że właśnie o to najbardziej jej chodziło. Trochę głupawym i przejaskrawionym przykładem jest sytuacja Wioletki z „Rancza”. A tak postępujemy my mężczyźni: gdy jesteśmy nudziarzami to wymyślamy cudaczne wariactwa, którymi staramy się oczarować wybrankę. Gdy jesteśmy jajcarzami, wyciszamy się, aby pogadać o poważnych sprawach. Gdy mamy zwierzęcą naturę, wzruszamy się rozmawiając z mamusią przez telefon, przytulamy i dajemy kwiatki. Czego się nie robi dla kobiety 🙂 Tyle, że przychodzi czas prawdy. Prawda czasu-prawda ekranu, prawda?

  Polubienie

  1. Odzierasz teraz kobiety ze złudzeń i to w każdym z aspektów Rychoc: ) po pierwsze, ja wierzę w zbliżony do idealnego model i związku i partnerstwa i męzczyzny. Może miałam rzeczywiście szczęście, a może dopasowałam swoje oczekiwania do rzeczywistości:)) Summa summarum, chyba wszystko sprowadza się do tego czy lubimy być z tą drugą osobą, czy chcemy z nią spędzać dni…..i noce. Wtedy już tak bardzo nie rozpatrujemy jego/jej wad i zalet. Nad wadami zresztą można pracować na bieżąco, a zalety trzeba doceniać i mówić o tym. Przekonałam się już, że o wiele więcej daje pochwała nawet dorosłego mężczyzny niż jego krytyka:))

   Polubienie

  1. Myślę, że jest, bo przecież zawsze sobie wyobrażamy kogoś….dopiero po jakimś czasie uznajemy, że albo mieliśmy rację w tych wyobrażeniach albo nie. Co dalej z taką znajomością, to już zalezy od każdego człowieka i tego na ile te wyobrażenia obiegają od rzeczywistości.

   Polubienie

 6. A my potrzebujemy od kobiety znacznie mniej – tylko obiadu i seksu – i cos mi się zdaje, że to i tak za wiele 😉

  Polubienie

  1. Gdybym w to uwierzyła, powiedzialabym, że to wcale nie za wiele. Zawsze powtarzam, że kobiety sobie tym wiecznym bólem głowy robią krzywdę. Jednak ….myslę, że mężczyzni tez potrzebują ciepła, bliskości, wyrozumiałosci, bycia wysłuchanym itp itd. Byc może to wszystko jest mężczyznom potrzebne już po……że się tak wyrażę, konsumpcji, ale jednak 🙂

   Polubienie

 7. „Mówi się, że miłość jest ślepa. Wierzcie mi, to zupełne kłamstwo – nie ma niczego bardziej widzącego niż prawdziwa miłość. Niczego. Jest ona czymś najwyraźniej widzącym pod słońcem. Poświęcenie jest ślepe, przywiązanie jest ślepe, pożądanie jest ślepe – ale nie prawdziwa miłość. Nie popełnij błędu i nie nazywaj tych uczuć miłością.” – wiesz, kto to powiedział „murarko warszawska”? ;))) Miłość jest „za coś” – sporo tych „cosi” wymieniłaś 🙂 A lista preferencyjna bardzo długa. I dobrze 🙂

  Polubienie

  1. hi hi, bardzo mi się to „Ty murarko warszawska” spodobalo:) Takie swojskie. lista zalet długa bo i wymagania powinny być. Nie znaczy, że facet ma ich nie stawiać, chociaz coś poniżej Nitager pisze, że nie trzeba zbyt wiele wyymagać, czy jakoś tak:))Miłość za coś? Ja zawsze słyszalam, że pomimo wszystko, ale szczerze, to też uważam, że na miłośc i szacunek trzeba sobie zasłużyć. Czy nie mam racji?

   Polubienie

 8. Iżby dyjaboł szpetnem był, zali by mu się pofortunniło tyleż niewiast zbałamucić?:)) Podług mnie to musi być wielce urodziwy kawaler i tęgo się na niewieścich sprawach rozumiejący…:) Kłaniam nisko:)

  Polubienie

 9. Witaj Caffe, prawdziwa miłość nie jest ślepa. Owa ślepota związana jest z pierwszyn zauroczeniem, gdy rozsądek mówi „cześć, idę się przejść” a zmysły odpowiadają „nie wracaj szybko”. Po prostu na początku bierze górę chemia i hormony.Ale owa ślepota mija z czasem i zaczynamy dostrzegać wady i zalety partnera i jeżeli to naprawdę miłość, to porządkujemy w głowie nasze dotychczasowe odczucia, akceptujemy owe wady i takiej samej akceptacji oczekujemy od partnera.Oczywiście ten okres ślepoty bywa różny, regułą jest,że im człowiek młodszy tym owo zaślepienie silniejsze i dłuższe, bo podsycane marzeniami o miłości.Powiesz zaraz,że osobom w pewnym wieku też się to zdarza- oczywiście, ale jest to wtedy proces bardziej kontrolowany, często owa zaślepiona istota chce,aby tak było, bo to jakis powrót do młodości, do czego „zaślepiona istota” nawet sama przed soba sie nie przyznaje.Sama wiesz, jak trudno człowiekowi przyznam sie samu sobie,że cos głupio robi. :))Miłego, 🙂

  Polubienie

  1. Ona jest ślepa kiedy patrzy tylko oczami, odzyskuje wzrok kiedy dopuszcza serca…..chociaz zdaję sobie sprawę, że wiele kobiet w tym momencie obruszyloby się, bo na przykład facet do samego końca świetnie maskował własne wady i najnormalniej wykorzystywał dobroć…….albo naiwność. Czasem też rzeczywiście jest tak, że oznaki oszustwa są, to kobieta nie chce ich widzieć, boi sie przyznac sama przed sobą, że może nie jest wartosciowa skoro mężczyzną ja okłamuje. A może to zupełnie inny mechanizm?

   Polubienie

 10. I chyba sprawdza się powiedzenie, że urodą się życia nie okrasi. A to „coś” trudno zdefiniować. Dla każdego może znaczyć zupełnie co innego, choć ja pod Twoim postem podpisuję się rękami i nogami:)))Moja babcia często mi powtarzała, że każda potwora znajdzie swego amatora, ale też mówiła – co komu przeznaczone, na drodze rozkraczone;))

  Polubienie

  1. Ale wiesz, że takiego rozkraczonego to można w ogole nie zobaczyć, bo tego co najbliżej i najbardziej na widoku nie dostrzegamy. Może później, może rzeczywiście przeznaczenie daje jakiś znak?

   Polubienie

 11. Witaj Caffe! Piszesz do Arielki a ja zastanawiam się czy Ty mnie przypadkiem przez lufcik nie oglądasz? 😉 Dodał bym do Twojego opisu jeszcze kilka niedużych słabostek, bo taki idealny facet może być nie do zniesienia a i kobiecie sprawy nie ułatwia wyszukiwanie wad. A tak zawsze może powiedzieć „a ty wyżerasz ogórki kiszone” lub coś w ten deseń. Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

  1. Ha ha, to prawda, że do szału, tego negatywnego szału, doprowadzac może wszystko, nawet jakiś drobiazg, na który inna kobieta, w zupełnie innym związku w ogóle nie zwracałaby uwagi.A ogórki kiszone są bardzo zdrowe, więc akurat tę słabość rozummiem…..chociaż sama ogorków nie lubię:))Nie wiem co na to wszystko Arielka, mam nadzieję, że znadzie po prostu odpowiedniego dla siebie faceta…..bo samotność jest jak młga..

   Polubienie

 12. Nie znam dokladnie sytuacji Arielki – mozna bylo tylko domyslec sie ze stracila swojego mezczyzne i nie wiadomo czy to byl maz czy sympatia? Ale poniekad to obojetne bo rozpatrujemy co stwarza ze osoba nas pociaga i ewentualnie zakochujemy sie. Prawdopodobnie bedzie tyle odpowiedzi ile jest kobiet a napewno nastolatki maja troche inne kryteria niz dojrzalsze kobiety. Jest wiele cech ktore chce widziec w mezczyznie i wiekszosc z nich wymienilas. One sa po prostu oczywiste gdy decydujemy sie na partnera a pozniej meza, osobe z ktora mamy spedzic swoje zycie i wychowac dzieci. Dla mnie wyglad jest niemal ostatnia z tych cech decydujacych (no chyba ze facet to zupelny Quasimodo). Wierze ze czesto mezczyzna bez klasycznych rysow twarzy ma wiecej sexappealu, mniej zarozumialosci i duzego wyobrazenia o sobie. Tu narzuca mi sie porownanie do „glupich blondynek” – sa tacy mezczyzni rowniez i czesto zepsuci przez powodzenie u kobiet. Milosc jest slepa – samo serce Ci podpowie gdy nadejdzie na to pora, obojetnie czy wybrany jest chodzaca pieknoscie czy nie. Wierze w to co mowi serce i instynkt bo one czesto widza to co oczy pomina.

  Polubienie

  1. Arielka poprosiła o notkę o tym, że kobietę rzuca facet, który nawet nie jest ładny. Cierpi ta ładniejsza strona związku:) Dlatego napisałam o tym co nam się podoba w plci przeciwnej, żeby pokazać, że to własnie niekoniecznie musi byc uroda. I jeśli im sie nie udało, to też pewnie nei z powodu urody, jej braku czy nadmiaru. Może jemu – brzydkiemu facetowi, nie podobał się jej charakter, może nie pasowali do siebie pod względem charakteru. Oczywiście, że jest tyle możliwości ilu mężczyzn i ile kobiet:)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s