Bez ciśnień

Stali czytelnicy mniej więcej wiedzą ile mam lat. Inni dobrze kombinują przeliczając w myślach wiek dzieci, coś tam odejmują, coś tam dodają i coś im tam wychodzi.

Przypomina mi się w tym momencie słynny Steve, czyli Stefan Nieznanowski, profesor literatury staropolskiej na lubelskim UMCS. Żeby rozbudzić swoich studentów, robił przerwy w wykładzie i zaczynał opowiadać kawały, jakieś ciekawostki dotyczące tej konkretnej epoki, która nas w danym momencie usypiała. Pewnego razu przeczytał fragment staropolskiego pamiętnika.

Nie, to nie było nudne:-).

Lubiłam takie historyjki, bo one wiele mówiły o dawnym życiu, o ówczesnej rzeczywistości, tej niezwykłej dla nas, staropolskiej codzienności. Cytowany przez profesora autor relacjonował, że: „30 letnia staruszka nie mogła przejść przez ulicę”, wzbudzając tym śmiech wypełnionej po brzegi auli*. Nie pamiętam już przyczyny owej niemocy, może było to błoto, które wylewało się z rynsztoków, gdy deszcze przepełniały kanały ściekowe, może jakiś inny powód, który z całą pewnością nie wiązał się z ograniczeniami ruchowymi czy zdrowiem opisywanej kobiety.  Rozbawiło, a może bardziej zszokowało nazwanie 30-latki staruszką. Szokowało mnie już wtedy, kiedy do wieku owej staruszki było mi, jak stąd do… Warszawy. Szokowało, kiedy obchodziłam 30-tkę ale już jakby z innego powodu:)

Zaczęło śmieszyć kiedy minęło kolejnych parę lat:)) No bo co mam powiedzieć?

Że posunęłam się za daleko?:))

*PS.  Na wykładach Aula zawsze bywała wypełniona po brzegi, ponieważ pan profesor miał fotograficzny wzrok i doskonale pamiętał, kto przychodził na jego wykłady, a kto nie, co potem skutkowało na egzaminie ustnym:-)

27 myśli w temacie “Bez ciśnień

   1. Kochana, jakby to ująć ;)))))) albo nie ująć ;)))) – data ważności ukryta dobrze ;)))))))) nie boli 😉 Podobno :))))))

    Polubienie

 1. Wędruj dalej, jeszcze droga daleka przed Tobą, a życzę Ci by była jak najmniej wyboista. A w Nowym Roku życzę Ci spełnienia planów, przekonania Starych Drzew,że w nowym miejscu też da się żyć oraz zdrowia dla Ciebie i Twych bliskich.

  Polubienie

  1. To są bardzo dobre życzenia Anabell, szczególnie te o starych drzewach. Je najtrudniej namówić do akceptacji, a jeszcze trudniej do polubienia nowości. Dziękuję i też życzę wszystkiego najwspanialszego.

   Polubienie

 2. Wszystkiego naj w tym 2010 a brakiem symetrii się nie przejmuj, masz rację to nie to jest ważne a zupełnie mało popularne dzisiaj rzeczy 🙂

  Polubienie

  1. Z tą popularnościa to w ogóle bardzo dziwna historia się stała. Kiedy było popularne to co wyróżniało się in plus, dzisiaj raczej wręcz przeciwnie. I chyba nie za bardzo można liczyć na proces odwrotny.Napisz mi kilka słów o postępach we wiadomej sprawie, bo nie wiem czy sie spieszyć czy nie:)

   Polubienie

 3. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku… :)) coby nie cisło i nie gryzło… coby było radosne i spokojne… i, coby się spełniło… :))) A, wiek? Cóż wiek… każdy ma swój… ;))))

  Polubienie

 4. Ja bym to nazwala – interesujace, nietypowe, niepowtarzalne, intrygujace, jednym slowem cos co moze miec tylko Caffe i jest urocze! Pozdrowienia!

  Polubienie

  1. To jest tak jak z układaniem włosów, jak chcesz żeby obie strony podkecały się pod spód to po prostu zawsze, ale to ZAWSZE jedna strona będzie pod spód, druga na wierzch:))

   Polubienie

    1. No kogoś przeciez muszę za to winić!!! I jak ja mam teraz żyć z takim brakiem symetrii!! To jest niedopuszczalne!! To jest po prostu ………..no wlasnie nie wiem co to k…kurka .jest??

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s