Bez ciśnień

Stali czytelnicy mniej więcej wiedzą ile mam lat. Inni dobrze kombinują przeliczając w myślach wiek dzieci, coś tam odejmują, coś tam dodają i coś im tam wychodzi.

Przypomina mi się w tym momencie słynny Steve, czyli Stefan Nieznanowski, profesor literatury staropolskiej na lubelskim UMCS. Żeby rozbudzić swoich studentów, robił przerwy w wykładzie i zaczynał opowiadać kawały, jakieś ciekawostki dotyczące tej konkretnej epoki, która nas w danym momencie usypiała. Pewnego razu przeczytał fragment staropolskiego pamiętnika.

Nie, to nie było nudne:-).

Lubiłam takie historyjki, bo one wiele mówiły o dawnym życiu, o ówczesnej rzeczywistości, tej niezwykłej dla nas, staropolskiej codzienności. Cytowany przez profesora autor relacjonował, że: „30 letnia staruszka nie mogła przejść przez ulicę”, wzbudzając tym śmiech wypełnionej po brzegi auli*. Nie pamiętam już przyczyny owej niemocy, może było to błoto, które wylewało się z rynsztoków, gdy deszcze przepełniały kanały ściekowe, może jakiś inny powód, który z całą pewnością nie wiązał się z ograniczeniami ruchowymi czy zdrowiem opisywanej kobiety.  Rozbawiło, a może bardziej zszokowało nazwanie 30-latki staruszką. Szokowało mnie już wtedy, kiedy do wieku owej staruszki było mi, jak stąd do… Warszawy. Szokowało, kiedy obchodziłam 30-tkę ale już jakby z innego powodu:)

Zaczęło śmieszyć kiedy minęło kolejnych parę lat:)) No bo co mam powiedzieć?

Że posunęłam się za daleko?:))

*PS.  Na wykładach Aula zawsze bywała wypełniona po brzegi, ponieważ pan profesor miał fotograficzny wzrok i doskonale pamiętał, kto przychodził na jego wykłady, a kto nie, co potem skutkowało na egzaminie ustnym:-)

27 myśli w temacie “Bez ciśnień

   1. Kochana, jakby to ująć ;)))))) albo nie ująć ;)))) – data ważności ukryta dobrze ;)))))))) nie boli 😉 Podobno :))))))

    Polubienie

 1. Wędruj dalej, jeszcze droga daleka przed Tobą, a życzę Ci by była jak najmniej wyboista. A w Nowym Roku życzę Ci spełnienia planów, przekonania Starych Drzew,że w nowym miejscu też da się żyć oraz zdrowia dla Ciebie i Twych bliskich.

  Polubienie

  1. To są bardzo dobre życzenia Anabell, szczególnie te o starych drzewach. Je najtrudniej namówić do akceptacji, a jeszcze trudniej do polubienia nowości. Dziękuję i też życzę wszystkiego najwspanialszego.

   Polubienie

 2. Wszystkiego naj w tym 2010 a brakiem symetrii się nie przejmuj, masz rację to nie to jest ważne a zupełnie mało popularne dzisiaj rzeczy 🙂

  Polubienie

  1. Z tą popularnościa to w ogóle bardzo dziwna historia się stała. Kiedy było popularne to co wyróżniało się in plus, dzisiaj raczej wręcz przeciwnie. I chyba nie za bardzo można liczyć na proces odwrotny.Napisz mi kilka słów o postępach we wiadomej sprawie, bo nie wiem czy sie spieszyć czy nie:)

   Polubienie

 3. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku… :)) coby nie cisło i nie gryzło… coby było radosne i spokojne… i, coby się spełniło… :))) A, wiek? Cóż wiek… każdy ma swój… ;))))

  Polubienie

 4. Ajajaj, Cafe – ciesz się, bo jestes oryginalna!!!!Wszelkiej pomyslności w Nowym Roku, oby działo się pozytywnie i po mysli Twojej

  Polubienie

 5. Ja bym to nazwala – interesujace, nietypowe, niepowtarzalne, intrygujace, jednym slowem cos co moze miec tylko Caffe i jest urocze! Pozdrowienia!

  Polubienie

  1. To jest tak jak z układaniem włosów, jak chcesz żeby obie strony podkecały się pod spód to po prostu zawsze, ale to ZAWSZE jedna strona będzie pod spód, druga na wierzch:))

   Polubienie

  1. No dobra, ja wszystko rozumiem, ale czemu one nie mogę być identyczne! Znaczy podobne tylko jedna sobie druga sobie? To nieodpowiedzialność!

   Polubienie

    1. No kogoś przeciez muszę za to winić!!! I jak ja mam teraz żyć z takim brakiem symetrii!! To jest niedopuszczalne!! To jest po prostu ………..no wlasnie nie wiem co to k…kurka .jest??

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s