Kiedy kawa nie wystarcza:)

Świat bez reklam? Niemożliwe. One są wszędzie wokół nas, wywołując uśmiech na twarzy, grymas niechęci, pobłażliwe spojrzenie lub autentyczny podziw dla pomysłu, gry słów, dowcipu autora. Jak w filmie poniżej, który pokazuje jak łatwo sprawić, żeby nudna praca biurowa stała się nagle bardziej ekscytująca.

Meble są szare, szara jest nawet wykrochmalona koszula naszego bohatera a w tle powoli wypowiadane słowa, odzwierciedlające stan duchowy mężczyzny, który z trudem odnajduje się w sytuacji biurowego poniedziałku. Potrzebuje „zszywacza”, który zebrałby rozsypany organizm na kawałki i przywrócił proporcje w dorosłym świecie, w którym nasz bohater się znalazł.

Co robi? Zobaczcie sami.

Airwaves – miętowe orzeźwienie

Bawi gra słów, aliteracje, ciągi składniowe z zaskakującymi przerzutniami, prostota wyrazów aż po skojarzenie z wulgaryzmem, wyakcentowana w doskonale znanym raperskim stylu.  No i praca aż się pali w rękach:)

2 myśli w temacie “Kiedy kawa nie wystarcza:)

  1. Świadomie zrezygnowałam z posiadania telewizora, więc nie mam za bardzo gdzie i jak oglądać reklam, ale tę, o której wspomniałaś, akurat widziałam w przelocie. Generalnie jestem uodporniona na marketingowe sztuczki reklamodawców. W przypadku tej konkretnej jakoś obraz biura i to ‚mentolnięcie’ nie bardzo mi współgrają ze sobą – może gdyby użyć tego słowa w slangu i kontekście młodzieżowym, miałoby sens, a tu – raczej niesmak mi pozostał, szczerze mówiąc.Karioka

    Polubienie

    1. To mentolnięcie i mi nie pasuje, właśnie dlatego, że kojarzy się z przekleństwem, a w ten sposób jakoś się to jednak promuje. Reszta jest jedynie potwierdzeniem po pierwsze tego jak postrzega się pracę biurową (nuda, szarzyzna itp) i jak postrzega się generalnie świat dorosłych przez raperską młodzież. To niezła obserwacja. Kiedy spojrzę na to ile mi praca zabiera czasu, zastanawiam się czy nie szkoda życia. I to zupełnie od gumy do żucia:)

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s