Euro 2012 a HIV

Właśnie skończyłam poranną prasówkę i dowiedziałam się, że AIDS zaatakuje w Polsce, w czasie Euro. A jeśli dodamy do tego informację sprzed kilku dni, że w mazowieckim HIV rozprzestrzenia się szybciej niż innych regionach, to mamy nieciekawy obraz polskiej przyszłości w tym temacie.

Dziwna jest współczesna koegzystencja piłki nożnej i AIDS. Wygląda to trochę tak, jakby mężczyzna nie był w stanie powstrzymać rozbuchanej hormonami fantazji, ani obyć się przez jakiś czas bez seksu. I proszę mnie nie wyzywać od feministek, bo to nie tylko zdanie kobiet.  Całkowicie moje jest w tym przypadku tylko zdziwienie i obawa.

Na Mazowszu powołano specjalny zespół do zapobiegania HIV i zwalczania AIDS, który w pierwszej kolejności ma się zająć właśnie zapobieganiem zakażeniom w trakcie Euro 2012. Oni z góry zakładają taką konieczność, wiedząc co było w RPA rok temu, czy w Niemczech w 2006. W ślad za kibicami przyjeżdżają prostytutki obu płci licząc na szybki i łatwy zarobek.

Do Polski prawdopodobnie najwięcej przyjedzie ich z Rosji i Ukrainy a właśnie tam dochodzi obecnie do największej liczy zakażeń wirusem (w Europie). Jeśli kibice będą chcieli korzystać z usług prostytutek, a z pewnością tak, to biorąc pod uwagę, że pod wpływem alkoholu czy narkotyków z zabezpieczaniem się bywa różnie, na pewno dojdzie do nowych zakażeń.

Dla porównania: do RPA, w którym co 8 obywatel jest zarażony HIV (w zasadzie, co ósmy Afrykańczyk), przyjechało ok. 500 tys. spragnionych dobrej zabawy kibiców. Przed mistrzostwami szacowano, że niektórzy będą bardziej aktywni, ponieważ usługi seksualne są tam tanie, a uroda kobiet na Czarnym Lądzie oryginalna i budząca pożądanie. Tymczasem aż 70 % miejscowych prostytutek było nosicielem wirusa, o czym panowie albo nie wiedzieli, albo nie chcieli wiedzieć. Łatwo sobie wyobrazić, że spora część przyjezdnych zabrała do swoich domów coś więcej, niż tylko dobre wspomnienia.

Obawiam się, że przy naszym stanie służby zdrowia, braku świadomości i zauważalnym oswajaniu się z kwestią AIDS poprzez media w świecie, (czy ktoś się dzisiaj boi HIV?), po EURO 2012 pozostaną nie tylko piękne stadiony i niedokończone drogi, ale także alarmujące, nowe statystyki.

 

 

A tu film znaleziony w sieci (trzeba obejrzeć do końca, jest krótki). Trudno mi ocenić wiarygodność, więc nie będę go komentować, jednak przemoc wobec kobiet związana z chęcią zarobienia na piłkarskim biznesie jest niepodważalnym faktem. MTV Sex Trafficking.

43 myśli w temacie “Euro 2012 a HIV

 1. ;)) spotkalam dzis pania dyrektor…i zapytala mnie czy faktycznie jest u nas efekt studni?nie ma;))i pojde jej to podpisac w poniedzialek;))mimo ze moj syn ni rabie w noge a niestety w kosza;)

  Polubienie

 2. i bedzie zamierzchla skoro policja zgarnia chlopakow z boiska,bo przeszkadzaja sasiadom….lepiej niech pija ,kradna,cpaja,ale zeby tam zaraz grac..i to jest smutne…

  Polubienie

  1. To jedna strona medalu, druga to niestety niechęć samej młodzieży do aktywności sportowej. Na szczęście to nas nie dotyczy:)

   Polubienie

 3. napisz cos nowego….nawet jak motor wlazł do 1 ligi po meczu z resowią,to babeczki nie lataly nago po murawie,aczkolwiek przypomnial mi sie tekst henryka bisty z pilkarskiego pokera pani,pani,pani…a pani dziekujemy;)))))

  Polubienie

  1. Motor w I lidze…..to jakaś zamierzchła przeszłość:) Fajne czasy, fajne babeczki:)) A notka „się pisze” właśnie.

   Polubienie

 4. Obejrzałam film, do końca. Kiedyś oglądałam film dokumentalny o facetach, dla których przebiegnięcie się nago po najbardziej znanych murawach świata jest celem samym w sobie. Do końca miałam nadzieję, żę w tej sytuacji też tak jest. Facet może i jest fun, kobieta musi, bo ktoś inny stwierdził, że to będzie fun. Kurcze!

  Polubienie

  1. Wesoło się zaczyna ten filmik, ale potem uśmiech znika z twarzy. Pozostaje przygnębienie, ja wolałam nawet zastosować rodzaj wyparcia, tłumacząc sobie, że może to jednak tylko fotomontaż….

   Polubienie

 5. Nie nazwę cię feministką. Jesteś po prostu żeńską szowinistką. Albo bezmyślnie powtarzasz żeńskoszowinistyczne dyrdymały. Te gadanie o tym, że mężczyźni przyjeżdżający śledzić sportowe zmagania korzystają na miejscu masowo z usług prostytutek to zwykłe… urban legend. Dokładniej sprawdzaj źródła.

  Polubienie

  1. Źródło – Rzeczpospolita i zresztą wiele innych. Zanim napiszesz coś tak głupiego zacznij od zwykłego kliknięcia w google. A potem, po nitce do kłębka.

   Polubienie

 6. Prostytutki powinny mieć obowiązek zakładania prezerwatyw swoim partnerom. Niedopełnienie tego obowiązku powinno skutkować np. grzywną. Nie może być tak że nie można korzystać z usług prostytutek bo można się zarazić wirusem. Świat na głowie stanął.

  Polubienie

  1. Co je obchodzi klient? Sam z własnej woli zgadza się na ryzyko. A prezerwatywa nie zapewnia ochrony przed wszystkimi chorobami. Przed hiv’em tylko zmniejsza ryzyko zarażenia i tyle. Sama jeździłam wiele razy na seks-wakacje, mimo świadomości, że egzotyczny kochanek może być chory to korzystałam, ale sama myślałam o zabezpieczeniu. Jak zachoruję to nie będę na nikogo zrzucać winy. Bez ryzyka nie ma zabawy.

   Polubienie

  2. Rieux, oczywiście że one powinny mieć prezerwatywę zwsze przy sobie, to coś w rodzaju narzędzia pracy. Ale to klienci decydują jakiego typu usługę wybrać, często zupełnie rezygnując z prezerwatywy. Mam tylko nadzieję, że właśnie u nas mężczyźni będą mądrzejsi niż w RPA bo jednak jesteśmy w ogóle bardziej świadomi zagrożenia HIVem, mimo oswojenia z tematem.

   Polubienie

 7. No a z kim Ci mężczyźni (którzy, jak twierdzisz, nie mogą obyć się bez seksu) uprawiają seks? Bo chyba nie sami ze sobą, bo wtedy problemu by nie było. Tak więc droga autorko, następnym razem pomyśl chociaż przez moment, zanim coś napiszesz.

  Polubienie

  1. Temat jest o prostytutkach. Prostytutki nie robią tego dla przyjemności. Wyzwolone kobiety to już coś innego. Takie to nawet same coś zasponsorują kochankowi np. ja. 😛 Ale z prostytutkami jest inaczej niż mężczyźni myślą. Teraz nawet jak przyjmuje taka w domu to ma kogoś nad sobą. Niestety. Świat nie jest piękny.

   Polubienie

   1. Do komentarza Kobiety. Właśnie niektórzy zapominają, że prostytutka jest wykonawcą zachcianki klienta i pisząc o prostytutkach miałam na myśli obie płci, bo przecież mamy całą grupę gejów – kibiców. Oczywiście, że prostytutka powinna stosować prezerwatywy i u nas może będzie się zabezpieczać, ale w RPA było inaczej, czytałam, że tam ciągle jeszcze mężczyźni także w takich kontaktach wybierają „wolność”.

    Polubienie

  2. TakaPrawdo, a Ty przeczytaj ze zrozumieniem zanim napiszesz komentarz, bo ja napisałam wyraźnie o jaką grupę chodzi.

   Polubienie

 8. Jakby kobiety z seksu nie robiły swoistej karty przetargowej to może ich faceci nie musieliby korzystać z usług prostytutek no bo nei czarujmy, większość kibiców tak naprawde jest w związkach.Zresztą, jesteśmy siebie warci – dla równowagi napiszę, że panie z Egiptu też swoje przywożą…

  Polubienie

  1. No i znając zamiłowanie Polek to raczej należałoby obstawiać opcję nr dwa – czyli odmienną o 180 stopni i zakładającą, że to panie z Polski rozkładające szeroko nogi przed kibicami z Europy będa źródłem zakażenia większym niż kibice piłkarscy płci męskiej.

   Polubienie

   1. Jednak każdy, kto nie robi tego dla zarobku, będzie się zabezpieczać. Są jednak grupy ludzi, którzy wolą seks bez zabezpieczeń, zwykle pod wpływem alkoholu lub innych używek. Wtedy obawy przedstawiecieli służby zdrowia mogą się sprawdzić. Myślę, że Polki w Egipcie jednak zabierają ze sobą prezerwatywy, a przecież wiadomo, że nawet prezerwatywa bywa zawodna.

    Polubienie

  2. Andrzej, odnośnie pierwszego Twojego komentarza, ja nie twierdzę, że kobiety nie zdradzają, bo to by było głupie. Ja w tej mojej notce opisałam przewidywania dotyczące najbliższego wspaniałaego skądinąd wydarzenia w Polsce. Andrzej mężczyźni są super! Kobiety też są. A raczej potrafią być:)

   Polubienie

 9. Przepraszam, ale czemu Pani z góry zakłada, że to mężczyźni uprawiający seks z prostytutkami będą głównym źródłem rozprzestrzeniania się HIV? Z mojej obserwacji wynika, że to raczej Panie, uprawiający ochoczo seks z mężczyznami-kibicami, którzy zjechali z całej europy(Hiszpanie, Włosi, itd.) będą głównym powodem roznoszenia się wirusa.

  Polubienie

  1. Chodzi o to, że takie skupisko mężczyzn w jednym okresie jest dobrym źródłem zarobku dla określonej grupy społecznej. Tak było przy okazji wcześniejszych mistrzostw świata, więc artykul z Rzeczpospolitej to wyciąganie wniosków na zasadzie analogii. W poprzednich przypadkach okazało się, że problem zaistniał, więc u nas może być podobnie. Stąd ta sekcja do przeciwdziałania AIDS.

   Polubienie

  1. No oczywiście, że nie. Przecież napisałam też o zarażonych prostytutkach, a pewnie zarażonych jest też mnóstwo innych kobiet, które nie uprawiają tego zawodu.

   Polubienie

  1. Obawiam się, że trochę młodsze pokolenie (sorry Jacek:)) podchodzi do tego trochę inaczej. U nich to się łaczy, piłka, seks i alkohol, na równi, przy czym najważniejsze jest, żeby nie zasłaniać ekranu….jeśli akurat się ogląda w domu ;-))

   Polubienie

 10. A ilu nawet nie pomyśli, że mogło się zarazic i będzie zarażało swoje drugie połówki:/ Nie myślałam o tym w ten sposób, może dlatego, że to euro jakoś mnie nie obchodzi:/ Pozdrawiam!

  Polubienie

  1. Ja też nigdy o tym w ten sposób nie myślałam, dopóki w ubiegłym roku nie przeczytałam ogromnego artykułu na temat świata „rozrywki”, który się toczy obok świata sportowego. Ale te światy się łączą. I rzeczywiście jedzie sobie koleś na mistrzostwa, nawet jeśli nie pozostawił w domu żony czy dziewczyny, to przecież jedzie po to, żeby się zabawić. Niby nic złego. Tylko później wraca i może nawet nie wiedzieć, że jest zarażony, a w ten sposób będzie zarażał następne osoby. Jeśli natomiast wie, to ma przechlapane.

   Polubienie

 11. AIDS to może być kryptoreklama ADIDAS-a. A piłkarskie emocje wyzwala we mnie jedynie gra Barcelony i Messiego. Ryzyko zarażenia wirusem HIV dotyczy jedynie ryzykantów.

  Polubienie

  1. Z ryzykiem tak to zwykle bywa, ale wiesz nie każdy zawód wyzwala aż takie emocje i taką burzę hormonów. Ciekawa jestem dlaczego nie piekarz tylko piłkarz?:)

   Polubienie

 12. Filmik przerażający… Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, z tego jak ciemna i mroczna jest druga strona medalu, czyli naszego upragnionego EURO. Sama nie wiem, czy jesteśmy w stanie temu zapobiec, ale chyba jedyną możliwością, byłoby to, aby Panowie nie korzystali z takich usług. Ale jak tu powstrzymać ich niezaspokojone żądze?

  Polubienie

  1. Tam gdzie chodzi o pieniądze pewnie nie jest możliwe powstrzymanie czynionego drugiemu człowiekowi zła (wiem, brzmi bardzo patetycznie). Jak patrzyłam na zachowania kiboli i czytam prognozy takie „społeczno – kulturowe” bo myślę sobie, że powinno się zamknąć stadiony, a mecze puszczać tylko w tv, odpłatnie. Może za jakiś czas, powrót do tradycyjnego oglądania sport stałby się rzeczywiście przyjemnością a nie jakąś patologią.

   Polubienie

 13. Biorąc pod uwagę, że do żebrania również zmuszane są kobiety i dzieci, nie mam powodu, aby nie wierzyć w taki przebieg sprawy w tym wypadku.Jakże inaczej może to wyglądać „od tyłu”… Dobrze zrobione.

  Polubienie

  1. Straszne i masz rację, nie ma znaczenia czy film jest prawdziwy od początku do końca czy nie, przesłanie jest ważne. Ale niesamowite jest to, jak w trakcie oglądania uśmiech zamiera na ustach.

   Polubienie

   1. Na mnie robią wrażenie zbliżenia twarzy zachwyconych, nakręconych mężczyzn, którzy z góry zakładają, co nią kieruje, jaki jest zamysł… Nie mówię, że kobiety nie zakładają, chodzi mi o ujęcie w filmie. Mnie też nie przyszło do głowy, co się kryje „za”, jaki dramat. Nie wiem, czy to nie jest najgorsze w tym wszystkim…

    Polubienie

    1. Właśnie, dla jednych coś jest świetną zabawą, taki żarcik, a ten żarcik może mieć zupełnie inny wymiar. Mnie też to poruszyło i w sumie nawet nie jestem ciekawa czy historia się wydarzyła. Bo jakie to ma znaczenie, skoro mamy taką wiedzę o świecie jaką mamy, tak?

     Polubienie

 14. Chciałoby się powiedzieć „nie dotyczy”, ale ci panowie będą zarażali swoje bogobojne żony, oraz polskie prostytutki, które będą zarażały kierowców tirów nie będących aż tak aktywnymi kibicami. na koniec NFZ zostanie obciążony całym leczeniem, a budżet absencją chorobową. Możę by jednak wrócić do praktyk PRL wyłapywania i badania, albo wzorem państw afrykańskich na bramie stadionu rozdawać prezerwatywy? Wyszło by taniej. Aaa! zapomniałem, że to się nie godzi, takie grzeszne praktyki.

  Polubienie

  1. Problem nie dotyczył, ale już dotyczy. Plaga się rozlewała przez lata i mamy co mamy, a czego ciągle jeszcze chyba wolimy nie przyjmowac do wiadomości. Wirusów nie widać, to może ich nie ma?

   Polubienie

   1. Na Youtubie mówią, że to spisek koncernów farmaceutycznych i nie ma takiej choroby jak AIDS. Przeciwna szkoła rzecze, że to w CIA wyprodukowani HIV, żeby zmniejszyć populację ludzi w sobie tylko znanym celu. Jest i trzecia strona, która twierdzi, że lepiej polecieć do nieba z HIVem, niż zdrowym iść prosto do piekła.

    Polubienie

    1. Ja myślałam, że właśnie ci z HIVem ida do piekła bo najpierw nagrzeszyli z prostytutkami….(taki sobie żart). Niestety prawda jest taka, że jeden aktywny zarażony człowiek to kilkanaście potencjalnych nowych zarażonych. Takie kręgi.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s