Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.

Starej baletnicy- tylko wiek.

To wniosek wyciągnięty po sobotnim udziale w pewnej gali. Nie napiszę tym razem jakiej, bo nie chcę skrytykować przedsięwzięcia, którego organizatorzy naprawdę bardzo się starali, by było udane. I naprawdę było! To nie ich wina, że Lublin to ciągle Polska klasy B, że fundusze na imprezy ograniczone, a żaden większy artysta nie przyjedzie charytatywnie. Tak więc, trzeba się cieszyć z tego, co nam skapnie.

A skapnęła między innymi podstarzała tancerka, która miała pląsać na scenie jak dzierlatka. Cóż mogę powiedzieć? Było żałosne. Po pierwsze każdy w pewnym wieku nabiera ciała. Zaproszona tancerka miała go w okolicy bioder i pupy dosyć dużo, a właśnie zaczęła tańczyć kankana. Kto chociaż raz widział ten taniec, na pewno pamięta, że polega on na rytmicznym wymachiwaniu nóg, wykonaniu gwiazdy i szpagatu, że w jakimś momencie wymaga od tancerki pokazania pośladków. Powinien być lekki i porywający.

Siedziałam w drugim rzędzie, więc widziałam wszystko. I posapywanie tancerki, jej ewidentne zmęczenie nieudolnie maskowane sztucznym uśmiechem, wysiłek, z jakim nadążała za galopującą rytmiką melodii, falujące obfite piersi i uda. Próbowała poprawnie wykonać gwiazdę, czy inne trudne figury akrobatyczne, ale nie dało się ukryć, że sprawia jej to wyraźną trudność.

Na koniec pupa tancerki wystrzeliła spomiędzy falbanek w stronę oglądających taniec widzów, a potem nogi wykonały szpagat. Sala zamarła w ciszy, bo każdy, jak ja, obawiał się, że tancerka już po prostu nie wstanie.

Odetchnęliśmy z głęboką ulgą, gdy jednak wstała, za co nagrodziliśmy ją gromkimi brawami, ale każdy wyczuwał, że były one bardziej wyrazem uznania dla odwagi niż talentu.

 

Dlaczego o tym napisałam? Bo myślę, że zanim wejdzie ustawa o wieku emerytalnym kobiet, ktoś powinien udać się na takie właśnie przedstawienie. To idealny komentarz.

16 myśli w temacie “Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.

 1. W 1880 roku Bismarck wprowadził system emerytalny. Mężczyźni przechodzili wówczas na emeryturę w wieku 70 lat, dożywało do tego wieku około 4% ludzi. Dało się zebrać składki na taką garstkę emerytów. Średnia długość życia w Polsce wynosiła 45 lat, to prawda, że za sprawą dużej umieralności niemowląt. W tym czasie istniał już zawód górnika, policjanta i baletnicy. Jeśli zapyta mnie ktoś w referendum, jaki wiek emerytalny jest najlepszy – odpowiem, że 53 lata, ale jeśli referendum odbędzie się za rok, moja odpowiedź będzie 54 lata.I koniecznie, żeby emerytura wynosiła 150% średniej pensji. Jednak jeśli wiek emerytalny będzie wyższy od tych 53 lat, to składka emerytalna koniecznie musi być mniejsza od 7% zarobków.Acha! I w każdy referendum będę głosował za 10% wzrostem PKB.Jak widać myślę pozytywnie i troszczę się o swój kraj.

  Polubienie

  1. Taaa, dbasz o kraj, wysypiska śmieci i deptak w Sopocie:)W tym naszym kraju nie myśłimy perspektywicznie ale z drugiej strony jak można myśleć perspektywicznie jak trzeba ciągle łatać czyjeś wcześniejsze błedy. I potem okazuje się, że łatając jedno, nie przewidzieliśmy drugiego. Zastanawiam się tylko, czy ten zamknięty krąg jest w ogóle do przerwania?

   Polubienie

   1. Ale sama przyznasz, że pomysł, aby wpisać w referendum własny wiek jest bardzo racjonalny. Idzie się na emeryturę z miejsca, a jednocześnie maksymalizuje liczbę płacących składki.

    Polubienie

 2. Protesty i placze na temat dyskryminacji wiekowej zawsze mnie zadziwiaja gdyz wg mnie swiadcza o braku zdrowego rozsadku. Niestety pewnych zawodow starszi ludzie nie moga sprawowac na rowni z mlodszymi i tyle! Taka jest prawda i nalezy sie z tym pogodzic. Z emeryturami to jeszcze inny problem bo wiaze sie z obowiazkowoscia pacy do pewnego wieku – a to nie zaden kankan 😉

  Polubienie

  1. Zwłaszcza, że w naszym kraju nie chodzi tak naprawdę o równouprawnienie w zakresie wieku, nie o to, by pozwolić starszym ludziom pracować, tylko aby wycisnąć z ludzi jak najwięcej zanim staną się dla państwa ciężąrem, czytaj: bezużyteczni. To jest karygodne. Ja nie wiem jak można uzdrowić system emerytalny w Polsce, ale wiem, że starszym ludziom trzeba po prostu pozwolić godziwie odpocząć.

   Polubienie

 3. z tymi emeryturami myślę, że muszą zrobić jakieś ograniczenia na niektóre zawody. Nie wyobrażam sobie np. 67letniej nauczycielki. To już by była gruba przesada 😉 W moim zawodzie myślę, że mogłabym pracować nawet do tych 67lat. pozdrawiam i zapraszam ;)Jaki algorytm obliczania trasy stosują rutery w sieciach IP

  Polubienie

    1. Ale ja się chętnie nauczę, tylko proszę to przełożyć z polskiego na nasze. Sprawdziła (przypomniałam sobie) co to jest algorytm…..więc będziesz miała łatwiej.

     Polubienie

 4. O, i pod tym wpisem, wiem jak komentować 🙂 Z tym wiekiem emerytalnym to jakaś porażka… za chiny ludowe nie widzę siebie w wieku 66-67, pracującej nadal na pełnym etacie :)))) Inna kwestia to taka, że ja nie widzę siebie w ogóle w takim wieku, ale to inna bajka. Rozumiem próby naprawy naszej gospodarki, tylko gdzie tu rozum i logika? Nie ukrywajmy, w „pewnym wieku” to i refleks nie ten, i pamięć częściej zawodzi, i umysł też czasem już wolniej pracuje (bynajmniej nikogo nie obrażam – stwierdzam tylko fakty, które MOGĄ mieć miejsce).

  Polubienie

  1. Oczywiście, że mogą mieć miejsce. Każdy starzeje się inaczej. Ja też siebie nie widzę w tym wieku, ale to może i dobrze:)JAkiś dziennikarz zapytał jednego z polityków czy chciałby, żeby jego samolot pilotował 70 letni pilot? Jakoś mu się nie paliło do odpowiedzi.

   Polubienie

   1. No właśnie – weźmy takie zawody jak pilot, policjant (chociaż ich to i tak nie dotyczy, bo policjant przechodzi na emeryturę wcześniej), lekarz – chirurg, kierowca autobusu… Są to jak dla mnie zawody wymagające nie lada precyzji, której właśnie w tym tzw. pewnym wieku niektórym może zabraknąć. A wtedy… lepiej być w innym miejscu 😉

    Polubienie

    1. Osoby o ogromnej wiedzy, profesorowie, nauczyciele, jeśli mają siłę uczyć powinni sobie móc pracować, oczywiście tylko jeśli sami tego chcą. Większość zawodów jest jednak nierozerwalnie połączona z wiekiem, to znaczy im człowiek starszy, tym gorzej go wykonuje. Nie można od natury wymagać cudów.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s