Dosyć tego! / Enough!

Pomyślałam i pojechałam do lasu, aby sięgnąć po ostatnią deskę ratunku. A mianowicie, aby zastosować dendroterapię! Mówiąc po ludzku, aby poprzytulać się do drzew, które mają wiele pozytywnych i leczniczych właściwości. Dodają energii, uwalniają endorfiny, koją skołatane nerwy.  Ja przecież ostatnio mam co koić!

Przez pól godziny spacerowałam i przytulałam się do brzóz.

20180531_132250976323455.jpg
Caffe hugging birch 🙂

Słuchałam śpiewu ptaków.

A potem przez następne 48 – leczyłam alergię!! 🙂

***

Enough! I thought and went to the forest. It was my last resort: dendrotherapy! And speaking humanly, to hug trees that have many positive and healing properties. They add energy, release endorphins, soothe troubled nerves. I have a lot to soothe!
For a half an hour I walked and hugged the birches. Listening to birds songs.

And afterwards, for the next 48 hours I was treated allergy:-)

61 myśli na temat “Dosyć tego! / Enough!

 1. Uwielbiam brzozy od dziecka, na najwyzsze zawsze musialam sie wdrapac by zobaczyc widoki 😉 Ostatnio jednak doceniam je za inne walory, za betulinę. Krem z tym składnikiem działa wspaniale na cerę.
  P.s. czy mnie sie wydaje, czy małymi kroczkami idziesz w coming out?

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ha ha, Ami, a wiesz, że sama się trochę nad tym coming out zastanawiam, czy to jest już, czy jeszcze nie. Ale rzeczywiście piszę trochę więcej o sobie niż wcześniej:))
   Ad kremy – Nie wiedziałam, że są takie! Że jest jakaś betulina:-) Muszę poczytać.

   Polubienie

  1. A ja wiedziałam, że jestem uczulona na brzozy, ale pomyślałam sobie, oj tam, przecież jestem od dawna i jakoś żyję:))) Jednak to był zbyt bliski kontakt……że się tak wyrażę:)))

   Polubione przez 1 osoba

 2. Dlaczego wcześniej nie pomyślałam o tym, żeby poszukać wsparcia pośród drzew?! Dziękuję za podsunięcie mi tego wspaniałego rozwiązania. 🙂

  Polubienie

  1. Olga, tylko uważaj na brzozy:))) No i oczywiście odradzam przytulanie, jeśli jesteś alergikiem. Poza tym jednym malutkim minusem polecam spacer po lesie. Nawet komary tego nie popsują:-)

   Polubienie

 3. Zawsze można się odczulić, jeśli się wie na co…;)
  ale współczuje, bo mam Przyjaciółkę alergiczkę, która u mnie na tarasie nie posiedzi z powodów kwiatów. Do brzozy można się nie przytulać i żyć, ale ja żyć bez kwiatów- zapachów? ;p Nawet na perfumy reaguje kichaniem.

  Polubienie

  1. Robiłam testy, więc niby wiem. Ale do tej pory jakoś z tą alergią żyłam, poza tym wyszłam z założenia, że jak się na jedno odczulę, to pojawi się drugie. Bo tak podobno jest. Jednak w tym roku na tyle mi się pogorszyło, że obiecałam sobie powakacyjne działanie w tej kwestii. Ciekawe czy to się uda.

   Polubienie

   1. Jeśli masz kaszel, to może on doprowadzić do astmy, więc chyba warto się odczulić. Mój syn to zrobił i komfort życia na duży plus. Był uczulony tez na sierść kotów, a ma dwa i od trzech lat spokój. Co pewien czas sprawdza i wciąż zero. Fakt, jest uczulony na pylenie, roztocza, ale to tak mu nie dokucza. W tej chwili nie pamiętam na co się jeszcze odczulał, ale od tej pory nie doszły nowe alergeny, zaś moja PT nigdy się nie odczuwała, a z wiekiem coraz na więcej alergenów reaguje i dojrzała, żeby zrobić testy i się odczulić na kilka z nich, bo ciężko wiosnę i lato przesiedzieć w murach😉

    Polubione przez 1 osoba

       1. To chyba nie tak do końca, jeśli się nie mylę, to nie sama brzoza tylko uczulenie na brxozę jest często krzyżowe i uczula na pewne pokarmy, które jemy przez cały rok. Najlepiej iść do lekarza😉

        Polubione przez 1 osoba

        1. Może i tak, coś o tym krzyżowym uczuleniu juz wiem. Robiłam testy niedawno i po raz pierwszy w życiu usłyszałam od lekarki, że takie krzyżowe uczulenie istnieje:-) Ale wiesz co, w poniedziałek idę na bicom. Słyszałaś o czymś takim?

         Polubienie

         1. jako o metodzie, że jest stosowana w diagnostyce, ale nic więcej, bo się nie interesowałam. Osobiście mam alergię tylko! na leki. Ale nasza Rodzinna (siostra męża) oprócz pediatrii ma specjalizację z alergologi 🙂

          Polubione przez 1 osoba

 4. Phi, tak alergia, to nie alergia. Gdyby Koleżanka Małżonka przytuliła się do brzozy, przez tydzień miałbym w domu potwora, szczerzącego zęby i z pianą na pysku, z taaaaakimi pazurami, ogniem w oczach i wściekle machającego ogonem.
  Następnym razem wybierz sosnę. Może i nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi – a też ukoi.

  Polubienie

   1. A wiesz, że nawet o tym nie pomyślałam? A w sumie powinnam, bo przez żywicę zmarnowałam już w swoim życiu kilka ubrań. Najgorsza była ławeczka u moich teściów, taka niewinnie wyglądająca, wygodna niesamowicie. A potem wstawało się z żywicą na plecach i siedzeniu. Potem zaczęliśmy ją przykrywać, ale czasem jak się zapomnieliśmy, to zabawa zaczynała się od nowa.

    Polubienie

  1. Nit, robiłam ostatnio testy i na brzozę wyszły 4 plusy, to podobno najwięcej w skali. Znaczy, że jestem alergizowana przez prawie cały Boży rok, bo brzoza zaczyna pylić w marcu i kończy późną jesienią:) Ale rzeczywiście tak źle jak z Twoją żoną, to chyba ze mną nie jest. Ja najbardziej cierpię na nieustający alergiczny kaszel. Ale to też może stać się nocną zmorą.

   Polubienie

   1. Lol !! Good morning Beata !!!

    How are you today?????

    I want to write me the code you have in your blog ..so the others can read my posts in their language

    Chcę napisać kod, który posiadasz na swoim blogu, aby inni mogli przeczytać moje posty w ich języku

    Polubione przez 1 osoba

     1. That’s why i ask this … I saw this in your blog and it works…. mine is not correct…

      I want from you to find the code from your wordpress platform and to copy this using the name of my blog… so to be correct and help the readers to translate….

      Polubione przez 1 osoba

      1. Good to know it works. Efi, this code is a widget, which I chose from the others. See my print screen. But I think on every platform is such translator widget. You should look after in blog settings.

       Polubione przez 1 osoba

      2. It is not a code, or maybe it is, but I can see it only as a widget, without any HTML script. I am thinking how to help you…. What kind of platform do you use?
       Mine is wordpress, and your?

       Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s