Zapachy lata w Skaryszewskim/ Summer scent in Skaryszewski Park

Notka z okazji pierwszego dnia lata:)))

Stojąc dokładnie w tym miejscu, twarzą w stronę skąpanego w czerwcowym słońcu Jeziorka Kamionkowskiego, obserwując szykujące się już do snu nenufary, poczułam zapach czekolady. Czasem robię sobie wycieczkę rowerową własnie do Parku Skaryszewskiego, bo lubię słodki zapach wydobywający się z Fabryki Wedla. Pewnie ciągle drzemie we mnie tamta mała dziewczynka, która ze wszystkich słodyczy świata lubiła tylko mleczną czekoladę:)

20180616_180350-1361539783.jpg

Nieco dalej, ale już pod drugiej stronie jeziorka zapachniało kwiatami. Czy zauważyliście, że te kupowane w kwiaciarni już nie pachną? Czyżby dopadło je GMO?

20180616_181051-2138195409.jpg

Kiedy już nasyciłam zmysł powonienia, któremu w mieście wcale nie codziennie trafia się taka gratka, pojechałam jeszcze troszeczkę dopieścić zmysł wzroku, ukoić go zielenią.

20180616_181416-2013612224.jpg

No, a potem to już mogłam spokojnie wracać do domu:-)

***
A note on the occasion of the first day of summer :)))

Standing exactly in this place, facing the lightening by the sun Kamionkowskie Lake, observing the water lilies preparing for sleep, I felt the smell of chocolate. Sometimes I take a bike trip to Skaryszewski Park, because I like the sweet smell coming from the Wedel Factory. Probably is still inside me that little girl who, out of all the sweets in the world, liked only milk chocolate 🙂

A little further, but on the other side of the lake it smelled of flowers. Have you noticed that the ones bought at the florist do not smell anymore? Is it GMO?

Once I have saturated the sense of smell, which in the city is not such a treat at all on a daily basis, I have gone a do something extra for the sense of sight, soothe it with greenery. And only then I could go home.

35 myśli w temacie “Zapachy lata w Skaryszewskim/ Summer scent in Skaryszewski Park

 1. Witaj,
  Zobacz w Parku Skaryszewskim rzezbę ‚Kąpiąca się” Olgi Niewskiej. Również fajnie przeczytać Jej biografię. Miała bardzo ciekawą osobowość i była wybitnie utalentowana.
  Pozdrawiam, Marysia

  Polubione przez 1 osoba

 2. Oczywiście, że nie mają zapachu. Skoro mają pięknie i intensywnie kwitnąć i tak są hodowane, by jak najdłużej stały w wazonie – to zapach gdzieś się gubi. Na nawozach i odżywkach, selektywna hodowla, gdzie zapach nie miał znaczenia… ale zawsze można nazbierać polnych kwiatów… byle nie maków 😉

  Polubienie

  1. Maki szybko tracą swoje piękno w wazonie. Nie nadają się. Zresztą polne kwiaty generalnie się nie trzymają w wazonie. One są piękne na wolności:)

   Polubienie

  1. Ja mam kawałek, ale na tyle niedaleko, że czasem mogę sobie pozwolić na taki wypad. Ale wiesz, że ten zapach czekolady za pierwszym razem mnie bardzo zaskoczył. Pierwszym razem nie wiedziałam jeszcze że Wedel jest właśnie w tym miejscu:) Pozdrawiam!

   Polubienie

 3. To prawda, kwiaty ze szklarni nie pachną…
  Jako dziecko nie lubiłam czekolady, teraz lubię jako dodatek do czegoś w małej ilości, natomiast mój mąż potrafi zjeść tabliczkę na raz…
  My tez często rowerami do parku jedziemy do ogrodów zapachowych 🙂

  Polubienie

  1. Ja niestety też jestem z tych, co mogą przesadzić z czekoladą. Śmieję się, że mogę przegryźć kiełbasą z musztardą i jest od nowa:) Na szczęście jest jeszcze coś takiego jak rozsądek.

   Polubienie

 4. Because nowdays the flowers are grown in glasshouses. This artificial environment seems to lack the elements which encourage the rose scent genes to be expressed. Mother Nature is amazing and truly a miracle.

  About the chocolate i sent you this …..

  Polubione przez 1 osoba

  1. Odpowiem nieco wymijająco: tak się w tamtym momencie czułam. Zachwycona i na głębokim wdechu. Z lekkim poczuciem wolności, które szybko minęło, gdy wyjechałam z parku:)

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s