Sama nie samotna/ Alone, not lonely

a1.46036.4Weekendy spędzam czasem bardzo prozaicznie i przyjemnie jednocześnie. Jak ostatnio. Sama w domu, w planie sprzątanie, które jak wiadomo do jakichś super fajnych czynności nie należy. Postanowiłam więc umilić je sobie maksymalnie i w związku z tym pracowałam fizycznie, ale za to odpoczywałam psychicznie:). Puściłam ulubioną muzykę i dostałam takiego zastrzyku energii, że nie tylko posprzątałam w sypialni, zmieniłam pościel, puściłam pranie, umyłam lodówkę i wszystko co tam było w kuchni trzeba, wyskoczyłam na zakupy, przesadziłam kwiatki, ale też w międzyczasie zaśpiewałam ze dwadzieścia piosenek i zatańczyłam dwa razy twista. Jak w Pulp Fiction tylko sama ze sobą. Było super!:)))

Przy okazji sprzątania lodówki okazało się, że kończy się data ważności anchois więc machnęłam pizzę, zjadłam kawałek, potem wypindrzyłam się (o pindrzeniu się napiszę następną notkę) i poszłam do kina. Pisałam, że mam zamiar, prawda? W piątek byłam na „Jestem taka piękna”, a w sobotę na „Zimnej wojnie”. Filmy nie rozczarowały mnie, ale jakby powiedziała Chylińska „d…y nie urywały”.

Podobno film „Jestem taka piękna” nie miał być refleksją nad kondycją współczesnego świata, a tylko i wyłącznie komedią, która przez 2 godziny miała zabawić widza i oderwać go od codzienności. Według mnie stał się jednak przesłaniem do tych wszystkich, którzy nie akceptują siebie lub innych, którzy odbiegają od normy, są grubi lub nieatrakcyjni. Odnoszę wrażenie, że próbuje się dzisiaj odkręcić to całe zło, na które pozwoliły media w ciągu ostatnich 25 lat. Promowanie koszmarnej chudości, która doprowadziła setki dziewczyn do anoreksji czy innych chorób związanych z żywieniem, promowanie piękna, charyzmy, oryginalności, gdzieś z boku pozostawiając ludzi przeciętnych, a nawet brzydkich.

W „Jestem taka piękna” urocza grubaska dotąd niezadowolona ze swojego życia, wyglądu i braku powodzenia, nagle zaczyna postrzegać siebie inaczej i to zmienia jej cały świat. Jak, dlaczego i co dalej? Na to odpowiedź znajdziecie w kinie 🙂

***

Sometimes, I spend my weekends very prosaically and pleasantly at the same time. Like the last one. Alone at home. Well, cleaning is not very cool activitie, however, I tried to make them pleasant a as maximum as it is possible and therefore I worked physically but I rested mentally :). I played my favorite music and got such an injection of energy that I not only cleaned the bedroom, changed the sheets, I washed them, and the next I washed the fridge and everything that was in the kitchen, I jumped out shopping, replanted flowers, but in the meantime I sang twenty songs and I danced twista twice. Just like at Pulp Fiction but with myself. Was great!:)))

When cleaning the fridge, it turned out that the expiration date of the anchovies ends so I conjured the pizza, ate a piece, next I dressed up (I will write the next note about it) and went to the cinema. I wrote that I am going to, right? On Friday I was on „I am so beautiful” and on Saturday on „Cold War”. The films did not disappoint me, but as di not enchant me as well.

Apparently, film „I am so beautiful” had no intention of being a reflection on the condition of the modern world, and only a comedy, which for 2 hours was to entertain the viewer and detach him from everyday life. In my opinion, however, it has become a message to all those who do not accept themselves or others who are different, or fat or unattractive. I have the impression that today the whole evil that the media has allowed in the last 25 years is trying to get turn back. Promoting the nightmarish thinness that led hundreds of girls to anorexia or other nutrition-related diseases, promoting beauty, charisma, originality, leaving the average and even ugly people somewhere on the side.

In „I am so beautiful”, a plump girl so far dissatisfied with her life, appearance and lack of success, suddenly begins to perceive herself differently and it changes her whole world. How, why, and what next? You will find the answer at the cinema 🙂

31 myśli w temacie “Sama nie samotna/ Alone, not lonely

 1. Moje gratulacje, że po tak pracowitym dniu jeszcze miałaś chęć się wypindrzyć i iść do kina. Muzyka łagodzi obyczaje, więc ja przy szyciu (które mnie mocno wkurza) puszczam sobie na youtubie zestaw starych tang i walców (najchętniej przedwojennych) i chyba dzięki temu nie dostaję kota i nie wyrzuciłam jeszcze maszyny do szycia przez balkon.

  Polubienie

 2. Ja się wakacjowaniem w weekend zmęczyłam tak, że mnie mięśnie bolą, a tyś tyle zrobiła i jeszcze żyjesz? 😜 Podziwiam!
  Kiedyś, za innego życia, też intensywnie wykorzystywałam czas, kiedy po domu nikt mi się nie pląta- robota paliła się w rękach, a potem zapalałam w fotelu z książka w ręku i ulubionym napojem🙂

  Polubienie

  1. No właśnie o to chodzi!! Że.sie nikt nie pląta, że jak zaplanuję tak będzie, że puszczam taka muzykę jak lubię i z takim natężeniem:-)

   Polubienie

 3. Mnie jakoś bardzo rzadko nachodzi na sprzątanie kiedy jestem sama, nie samotna w domu ;P. Do tego potrzebny mi niezły wku..w. Chcesz nastepny taki dzień spędzić u mnie? Przydałoby się mycie okien? 🙂

  Za to lubię prasować. Wczoraj spędziłam pół dnia wygrzewając się przy tym, a dzień raczej do ciepłych nie należał :).

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ha ha, to już druga taka propozycja dzisiaj:)))
   Ja nie cierpię prasować, dlatego jak już odpalę żelazko, stoję 2 godziny i pracuję wszystko co mi tam wpadnie pod rękę, żeby go potem znowu nie trzeba było długo tykać)))

   Polubienie

   1. Znam panie, które tak kompletują garderobę i pościel, że w ogóle nie prasują.
    Trochę powątpiewam w takie możliwości ale dopuszczam i taką możliwość

    Polubienie

      1. Bawełna. Jak się ładnie rozwiesi na suszarce a wcześniej wiruje na mniejszych obrotach, nie jest tragicznie. Ale mimo to wolę wykrochmalone i wymaglowane. To chyba takie moje wspomnienie z dzieciństwa. Wieczorna kąpiel i wskakiwanie do łóżka, w którym mama przed chwilą zmieniła pościel i ta pościel jest jeszcze taka sztywna w dotyku. Niektórzy tego nie lubią, ja uwielbiałam!:)
       Niestety z lenistwa, które nazywam brakiem czasu, oraz dlatego, że mąż nie lubi, już nie krochmalę. 🙂

       Polubienie

       1. Krochmalenie, to dodawanie pożywki dla roztoczy, a poza tym, to dużo więcej pracy z samym krochmaleniem, a później prasowaniem „na blaszkę”…
        Czytałem gdzieś, że Churchill mało sypiał, a każdej nocy wielokrotnie zmieniał posłanie. Może z tego samego powodu?

        Polubienie

        1. No a ja – alergik wolałabym jednak, żeby tych roztoczy było znacznie mniej:-) Prasowania na blaszkę nigdy nie uskuteczniałam, to już zostawiałam maglowi, jednak do magla trzeba było pranie zanieść. Teraz mam magiel pod przysłowiowym nosem, ale rzeczywiście nie krochmalę. Za to lubię uprasowane, no tak mam:)

         Polubienie

 4. If you have finish the cleaning of your house …. can you help me to finish and mine???? lol!!!

  I am alone also this time .. but everyone wants me .. my mother.. my daughter.. to help them .. so who will help me to clean my house????

  About the movies are familiar with life…. they borrow from life and make films…..

  I have netflix in my tablet and i watch movies lately… anywhere i have to wait …in station.. in bus … in train lol!!

  Kisses!!!!!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Efi, my daughter does not have children yet, my mother lives in another city, my son is trying to show me that he is independent, and my husband went to his mother 🙂
   That’s why I was alone.
   Regarding to helping you in cleaning your house, if it can wait, until next year (or the next one, because I do not know when I will fall into Greece), that’s ok, you have got it!!:) :)))

   Kisses!

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s