Nominated for Mystery Blogger Award by Efi:-)

mystery-blogger-award2005587522Thank you dear Efi for the nomination “Mystery Blogger Award” (here). I don’t know if I deserved, because my blog had downtime, breaks and shortcomings, but I came back and keep going. All the more, thank you very much for that recognition.
Who is Efi? I see her as a beautiful, wise woman with a broad mind and great artistic sensitivity. Reading he blog (Efisoul63), you can learn a lot about societies and culture, about people, facts and history.  She give me a lot of power for blogging, sending me the morning motivation: „have a good day Beata”, „where are you?”, or „“wake up!”:-).
Besides, I think we have the same sense of humor, and after all „a sense of humor is a cure for almost all the misfortunes of this world” (H. Jackson Brown Jr.), so Efi, let’s keep it!

What is Mystery Blogger Award?

The “Mystery Blogger Award” is an award for amazing bloggers with ingenious posts. Their blog not only captivates; it inspires and motivates. They are one of the best out there, and they deserve every recognition they get. This award is also for bloggers who find fun and inspiration in blogging; and they do it with so much love and passion. – Okoto Enigma (link here.)

Dwa słowa do moich polskich blogowych przyjaciół

Uczestnictwo w nominacjach Mystery Blogger Award nie jest obowiązkowe. Wiem, że w rodzimej blogosferze tego typu nagrody traktowane są trochę jak łańcuszki, czy kółka blogowej adoracji i nie za bardzo się przyjmują. Sama tak uważałam (może w niektórych przypadkach uważam nadal), zwłaszcza, że tuż po nich blog zalewała fala hejtu:-) Jednak może warto przełamać niechęć tylko po to, żeby pokazać innym te blogi, które z jakiegoś powodu czytamy, które odwiedzamy, które coś wnoszą w nasze życie. Nie uprzedzajmy się. Nie szufladkujmy się! W Polsce podobną akcję prowadzi bloger Andrzej Tucholski (zestawienie Share Week), a Mystery Blogger Award jest czymś podobnym, tylko w  innej formule i szerszym, międzynarodowym zasięgu.

Mam ok. 80 ulubionych blogów, czasem nie nadążam, żeby być ze wszystkimi na bieżąco:-). W poniższym zestawieniu podaję tylko 20 z tych osiemdziesięciu, w kolejności przypadkowej, które wybrałam kierując się głównie tym, jak długo dany blog znam, czytam. Jednak pozostałe nie są dla mnie mniej ważne, skoro śledzę, co się na nich dzieje! Tak więc i Wy czytajcie i dzielcie się, jako i ja się dzielę!:))

Rules regarding this award:

 1. Put the award logo/image on your blog
 2. List the rules.
 3. Thank whoever nominated you and provide a link to their blog.
 4. Mention the creator of the award and provide a link as well
 5. Tell your readers 3 things about yourself
 6. You have to nominate 10 – 20 people
 7. Notify your nominees by commenting on their blog
 8. Ask your nominees any 5 questions of your choice; with one weird or funny question (specify)
 9. Share a link to your best post(s)

My nominees for this award:

(Note: Participation is voluntary – ENJOY MY FRIENDS)

 1. http://dream-myshu-dream.blogspot.com/
 2. http://nitagerus.blogspot.com/
 3. https://klarkamrozek.blogspot.com
 4. https://tatulowe.wordpress.com
 5. https://dompeonii.wordpress.com/
 6. https://garfieldhug.wordpress.com/
 7. https://siebelinkjohn.wordpress.com/
 8. https://podkarpacka.blogspot.com
 9. http://paniodbiblioteki.blogspot.com/
 10. https://professionalshealthconnection.com
 11. https://poskladana.wordpress.com/
 12. https://rymnawidelcu.wordpress.com
 13. https://ladegis.wordpress.com
 14. https://wczorajszefotografie.wordpress.com
 15. https://margo163.wordpress.com/
 16. http://www.bezdzietnik.pl
 17. https://leczenieludowe.blog/
 18. https://chwilkilka.com
 19. https://lusalo14.wordpress.com/
 20. https://walczzawszedokonca.wordpress.com

 

Thank you very much again, dear   wishing you much love and peace in your heart.
For all the nominees joining this Award: have much fun and enjoy it. Credit goes also to all other bloggers, to the whole blogger family for sharing their words and thought, for writing and reading

Much love to you all.

66 myśli w temacie “Nominated for Mystery Blogger Award by Efi:-)

 1. Witaj Caffe. Wybacz chaos myślowy, ale mam strasznego doła, i zmuszam się żeby wyjść do ludzi. Piękne dzięki za nominację, która jest dla mnie zaskoczeniem. Chciała bym zapoznać się z regulaminem, ale jak klikam w adres, który mi przysłałaś w powiadomieniu, to wyskakuje mi mój blog, a jak klikam w adres, który podałaś tutaj Poskładanej, to przenosi mnie do Twojego bloga. Zgłupiałam.

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Dziękuję za podpowiedź. Zajrzałam do Poskładanej, i zaczyna mi coś świtać. Potrzebuję trochę czasu, żeby się „poskładać” do kupy. Czy w tej „zabawie” są jakieś terminy?

    Polubienie

 2. Oh… What a nice detail!!! Thanks from my heart… It’s a honor to me to be nominated in Mystery Blogger Award!! I will include this nomination for my blog in my section of awards… 🙂 🙂 🙂 And congratulations to you too!!! 😉 Pa…

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Cześć ! W końcu sforsowałam bariery elektroniczne i … jest! Czytam Cię oto 🙂 Bardzo dziękuję za nominację. Jestem zdziwiona, zaskoczona, i czuję się bardzo wyróżniona. Mimo tego, nie spełniam chyba wymogów związanych z nominacją, bo … właściwie czytałam w życiu tylko dwa blogi. Nie będę przecież kopiować Twojej listy, nie wymyślę też – bez lektury – pytań do autorów. Wiesz, jak jest. Wiesz , czym zajmuję się przez ostatnie 8 lat 😦 No i muszę powiedzieć, że chociaż piszę o tym coraz mniej ( ileż można? ;), walka nadal trwa.
  Niemniej – dziękuję bardzo, bardzo. Zajrzałam do Ciebie i do SielskieM. Bardzo przyjemna lektura. Jak tylko zakończę swoją WIELKĄ ( niechcianą, nieplanowaną, znienawidzoną) PRZYGODĘ z Eksiem, zamierzam buszować w blogach! Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu sukcesów! Tobie i wszystkim nominowanym!

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Cieszę się, że sforsowałaś bariery informatyczne!:)) Natomiast co do udziału w tym jakby nie było, rodzaju łańcuszka, to widziałaś, że ja sama podchodzę do tego bardzo sceptycznie. Tak więc, rozumiesz, wszystko według własnego uznania i możliwości i ochoty i sytuacji życiowej. A ja osobiście bardzo trzymam kciuki za to, żeby Ci się wszystko ułożyło. Dziękuję za pozdrowienia i życzenia i ja również odpozdrawiam:)))

   Polubienie

 4. Hej, Beatko/Caffe! Bardzo ci dziękuję za tę nominację! Jestem naprawdę zaszczycona i zawstydzona, że to rozglądanie się po blogosferze tak ślamazarnie mi idzie. Ale dzięki tej nominacji jestem do przodu o jeden fajny blog, który dla siebie odkryłam (i chylę czoła przed tobą – 80 blogów, OMG!!!). Wczoraj byłam tak szczęśliwa, że przeoczyłam informację o regulaminie i dalszych krokach. Zakasuję rękawy i biorę się do roboty:)) Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia!

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Witaj!! Ja Twój blog zauważyłam to i inni followersi się niedługo pojawią. Podoba mi się jak piszesz i co piszesz, zresztą poruszasz tematy bardzo na czasie. Cieszę się, że weźmiesz udział w nominacjach, bo nie każdy lubi tego typu akcje (ja bardzo kiedyś nie lubiłam:-) Jednak blogosfera się zmienia, ja się zmieniłam i moje nastawienie również. Powodzenia!!:)

   Polubienie

 5. Właśnie przeczytałam Twoją wiadomość! Czuję się zaszczycona i jestem bardzo zadowolona. Z całego serca dziękuję za takie wyróżnienie 🙂 To niesamowita motywacja do dalszego pisania 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Droga Caffe/Beatko! Serdeczne dzięki za nominację do Mystery Blogger Award. Teraz rozumiem dlaczego ruch na moim blogu zwiększył się o 100%. Jestem zaskoczona ale też zadowolona. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. A proszę bardzo!:-) Cieszę się, że Ci sprawiłam radość, cieszę się z tego, że ruch na blogu się zwiększył. Piszesz bardzo ciekawie, niech inni to zobaczą!:)) Pozdrawiam i Tobie również miłego dnia. I pracy nad nową notką!:)))

   Polubione przez 1 osoba

  1. Mario, bardzo się cieszę, że przyjęłaś nominację i za miłe słowa o mnie. Życzę Ci dalszych ciekawych notek, tym bardziej że tematyka bloga dosyć trudna, wymaga wielogodzinnego researchu. Dla mnie jest to skarbnica wiedzy o mniej inwazyjnych metodach radzenia sobie z różnymi problemami zdrowotnymi. A poza tym znajdę dam jakieś ciekawostki, coś co zapada w pamięć:)
   Pozdrawiam!

   Polubienie

 7. I am deeply touched, as I personally thought my blog was fading away. You’ve just given me power not to quit 😉 All my love to you and congrats to all the nominees❤❤❤

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Ej, no nie rób jaj Caffu😁 nie będziemy rozmawiały po angielsku. Nie wiem, co mam zrobić z Twoją nagrodą. Kiedyś na takie nagrody odpowiadałam ‚Notatkami z Psychiatryka’, ale nie wiem, czy jeszcze potrafię.

    Polubione przez 1 osoba

    1. Ha ha, no właśnie się zdziwiłam, że Ty tak w lengłydżu:))) Co do nagrody, łańcuszków i kółek wzajemnej adoracji, to ja też kiedyś uważałam inaczej a teraz zmieniłam zdanie. Tylko trochę i tylko na pewnego rodzaju nominacje. Po przeniesieniu z Onetu czułam się blogowo osamotniona, tyle osób przestało pisać, zresztą sama miałam etap hibernacji, a jakoś mnie tak znowu naszło na pisanie, więc między innymi dzięki takim łańcuszkom „Awardowym” nawiązałam nowe blogowe znajomości. Potem okazało się, że wróciło do mnie kilku starych znajomych podając swoje nowe miejsce, czasem odzywają się dawni czytelnicy. No to jestem tu, piszę. A co dalej zobaczymy.
     Hm, tak sobie myślę, że to jednak nie była odpowiedź na Twoje pytanie;-)

     Polubienie

     1. Jesoo, czuję się, jak dawniej. Odpowiedź na pytanie, jest zupełnie inną historią 😁 Ja w sumie skrobię raczej dla siebie, ale jak trzeba, pomyślę nad psychiatrykiem 😉 Oczywiście odpowiedź in English była raczej dla żartu. Mam wakacje, od angielskiego przede wszystkim 😀

      Polubienie

      1. A ja właśnie odpoczywam przy angielskim!!:))) Wiesz, ja nie anglistka, więc na pewno robię błędy, ale właśnie dlatego staram się robić w tym języku coraz więcej. Ot tak, dla siebie:-) Dlatego przypuszczałam, że to żart, ale z drugiej strony, award jest w końcu jakby nie bylo angielski, także ten….:-)
       No i może właśnie to blogowe nominacyjne zamieszanie da Ci rzeczywiście taki power. Mi ten power dała konieczność przeniesienia bloga z Onetu gdzieś w inne miejsce. Inaczej groziło całkowitym skasowaniem i wtedy sobie pomyślałam, o kurcze. 10 lat w eter!!??? No way!!:))) No i się sprężyłam, przeniosłam, wszystkie problemy, które przy tym wynikły, dzielnie zniosłam. I jestem:))

       Polubienie

       1. A ja onetowy odpuściłam. Nie miałam czasu i cierliwości bawić się w przenosiny. Trochę szkoda tych szalonych tekstów i genialnych pod nimi dyskusji, a z drugiej strony tamten czas nie wróci, tamta kula tłuszczu też już nie wróci mam nadzieję😉 Trzeba skupić się na tu i teraz, dlatego dałam spokój. W sumie fajne zamieszanie wywołałaś. Dzięki again 😁

        Polubione przez 1 osoba

        1. To ja się cieszę, że fajne:-) Co do przenosin z Onetu, to ja sama tego nie zrobiłam. Miałam problem, wordpress się zawiesił na tej ilości notek i komentarzy, ale właśnie ten fakt sprawił, ze nagle mi znowu zaczęło zależeć:) Nagle zaczęłam o niego walczyć jak lwica!!:) Ha Ha
         Musiałam prosić o pomoc staff wordpressu, ale dzięki temu wszystkie notki są, wszystkie komentarze również, kula tłuszczu się pomalutku formuje:)))

         Polubienie

         1. Pisząc’ kula tłuszczu ‚ miałam na myśli siebie. Od onetu jest mnie 16 kg mniej i jest mi z tym zaje…fajnie 😊

          Polubienie

          1. Ale ja miałam na myśli siebie:))) Taki żarcik:)))
           Dużo się ruszam, jeżdżę na rowerze, więc ta kula to jeszcze nie, ale pasowało do komentarza 😉
           A Ty chudłaś, bo mniej siedzisz przed kompem a więcej się ruszasz?

           Polubienie

  1. Chyba tak. Wiesz, ja już podobne akcje widziałam wcześniej i podchodziłam do nich bardziej sceptycznie. Nawet napisałam o tym Efi, gdy mnie nominowała.
   Jednak o ile inne łańcuszki są męczące, o tyle W obecnej blogowej rzeczywistości takie nominowanie blogów, pokazywanie tych, które czytamy, jest dobre i dosyć ciekawe.
   Ale też trudne jeśli się ma duży wybór. Dla mnie było ciekawe, bo po długiej przerwie w systematycznym pisaniu i po przeniesieniu z Onetu, zorientowałam się, że wielu moich znajomych blogerów już nie ma. Chcąc dalej prowadzić bloga musiałam (i chciałam) trochę pobuszować po sieci i zawrzeć nowe znajomości. Nominacje bardzo ułatwiają znalezienie fajnych miejsc, dlatego tym razem wzięłam udział w łańcuszku, a wręcz do niego zachęcam.

   Polubienie

   1. Pewnie, że sprawiłaś, ale widzę, że można prościej, bez dodatkowego przedstawiania, jak Ty to zrobiłaś, bo to sporo roboty…
    Ogarnę się z bałaganem po powrocie z wakacji i zamieszczę 🙂

    Polubione przez 1 osoba

    1. A rób jak chcesz, jak wolisz, jak Ci pasuje :))))
     Ja wiem, że ludzie to klikacze. Czytają kilka pierwszych akapitów, a potem już wolą sami sprawdzić, więc klikają i idą do nominowanego bloga. Dlatego ja zrezygnowałam z opisywania blogów, niemniej jednak trzeba ten obrazek wkleić i podać reguły.
     Można nominować mniej blogów. Cieszę się, że weźmiesz udział, bo ja dzięki takim nominacjom poznałam wiele fajnych blogów:))

     Polubienie

 8. My beloved Beata honestly you touched me !!!

  Through my heart I thank you because true words even seem through a lifeless display !!

  The truth is that with some people we feel an intimacy like knowing years …..

  That’s what I felt like to know you years … and I’m sure one day we’ll be here and we’ll have to say so much !!

  Thank you wholeheartedly and I wish you the best in your life !!

  Good summer and good rejoicing !!!

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Dear Efi, I only wrote a true!!:))
   And you have right, sometimes it happens that you meet a person and you know that it is a person you can talk about everything with!!:) And you think you know that person for years:-)
   Thank you and I wish you good day!! Kisses!

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s