Help!:-)

Kto wie jak zapisywać zdjęcia w mediach WP tak, aby zajmowały mało miejsca i nie traciły na jakości? Czy tylko zwykła kompresja, czy mogę coś jeszcze zrobić używając jakiegoś programu? Bo w takim tempie wrzucania notek i zdjęć, za chwilę nie będę miała przestrzeni na media.

***

Who knows how to save photos in WP media to save place and do not lose their quality. Is it just simple compression, or maybe should I do something extra by using a some application? Because at such a pace of uploading notes and photos, in a moment I will exceed a media’s space.

36 myśli w temacie “Help!:-)

 1. Możesz ściągnąć sobie darmowy program z dobreprogramy.pl – nazywa sie photoscape i służy także do przycinania, tworzenia galerii, a wszystko łatwe, szybkie i mało miejsca zajmuje.

  Polubienie

  1. W mediach, na samej górze po prawej stronie jest info ile pozostało miejsca. To jest oczywiście wspólne dla tekstu i zdjęć, czy filmów. U mnie już niestety 20 % a przecież na WP jestem dopiero od stycznia:)

   Polubienie

   1. Dzięki. Nie zauważyłam, bo maczkiem jest😉 U mnie spoko, bo użyto 0, 7%,z 3GB ale ja w sumie mało zdjęć daję, a jak już to zmniejszam, nie przejmując się rozdzielczością, bo to nie foto-blog. Ale dobrze wiedzieć. Musiałaś naprawdę wklejać giganty, że tak szybko pożarło.

    Polubienie

       1. ha! jakby co to pozostaje ręcznie, Zrobiłam eksperyment i wyrzuciłam zdjęcia, których nie miałam w postach, a przeniosły się razem z poprzedniej platformy i jedno dla przykładu zmniejszyłam ( stare z Onetu) i mam już 0,6% z… więc działa. Troszkę pracy Cię czeka, jeśli wtyczka nie zadziała. Dlatego życzę powodzenia, żeby automat za Cię zrobił!

        Polubienie

        1. Niestety nie działa automat. Sprawdziłam kilka razy. Poza tym Bfcb poradził zainstalowanie wtyczki, a to jest niestety niemożliwe w wersji bezpłatnej. Więc…..koło się zamyka. Albo muszę z części zdjęć zrezygnować, albo je zapisywać na dysku, zmiejszać i wrzucą takie już pomniejszone:))) Zabawa.

         Polubienie

         1. W długie zimowe wieczory ogarniesz problem 😉 No szkoda…
          Ja dopiero po jakimś czasie się zorientowałam, że nie wszystkie zdjęcia mi przeszły podczas migracji bloga. Machnęłam na to ręką, bo choć zdarzają się wejścia na stare notki, to nie są to jakieś tłumy.

          Polubienie

          1. U mnie odwrotnie, bo w starych mam zdjęcia o większej pojemności, niż teraz wklejam. Przez to że Onet sam z siebie podarował mi więcej miejsca, to nie musiałam kombinować, żeby mieć blog w jednym kawałku pod tym samym adresem., ale ostrzegana przez innych blogerów już w nowym zmniejszam i ograniczam.
           U Ciebie też sporo jest w komentarzach filmików czy zdjęć, a to też obciąża.

           Polubienie

          2. Ja zapisując bloga w formacie, który był wymagany do exportu, ponieważ plik i tak przekraczał dozwoloną wielkość, zapisałam go celowo bez zdjęć, stąd też i tak cyklicznie robię porządek w starych notkach (jak coś zauważę), bo zamiast zdjęć pozostały w notkach takie śmieszne odnośniki, które nie odnoszą do niczego:))

           Polubienie

          3. Mnie poinformowali z Onetu, że moje ponad 40MB spokojnie przejdzie, choć blogerzy straszyli, że tylko 15 jest możliwe. Dlatego zapisałam blog w całości. Ale niektóre zdjęcia nie przeszły, podobno nie tylko u mnie. Dlaczego, nie wiem, bo to jakoś tak wybiórczo się stało.

           Polubione przez 1 osoba

          4. Ja napisałam w tej sprawie bezpośrednio do staffu WP. Oni mi przenieśli w całości, ale coś musieli kompresować, bo rzeczywiście się nie dawało zapisać tak dużego pliku. Miałaś szczęście, że u Ciebie poszło gładko, wiem że wiele osób miało z przeniesieniem problem. Nie tylko zdjęć.

           Polubienie

   1. Bfcb has just written that I don’t need to do edition in every single note. I can manage through the „media” on wordpress. And if I resize the photo in media it will change on notes! Hurra!! It is easier that open every notes, make edition, submit, close etc..

    Polubione przez 1 osoba

 2. Jeśli nie chcesz się bawić ze zdjęciami w Gimpach, Photoshopach i innych wynalazkach, to wtyczka SmushIT Ci zoptymalizuje obrazki do WordPressa. Jak się nie spodoba, zawsze możesz optymalizować obrazki w tinypng.com. Grunt by rozmiary obrazków nie były za wielkie (obrazki powyżej 1900 pixeli na dłuższym boku nie mają sensu w internetach, moim zdaniem, rozdzielczość na poziomie 72 dpi wystarczy w zupełności), no i kompresja – wiadomo, „save for web”.

  Polubienie

  1. Dzięki! No właśnie zapomniałam o save for web i wrzucałam zdjęcia w lepszej rozdzielczości a przecież kiedyś już ten temat przerabiałam!! No żeż!!!! To przez to przejście z platformy do platformy i przerw w blogowaniu zapomniałam o zasadach i już mam 20 % pożartego miejsca:)))

   Polubione przez 1 osoba

     1. O ile dobrze pamiętam, to nie musisz, załatwiasz wszystko wtyczką w Mediach, chyba jest tylko ograniczenie w wersji darmowej, że w ciągu jednego dnia można 100 obrazków edytować. Pewien nie jestem, bo używałem dawno temu. Wejdź na stronę wtyczki i doczytaj…

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s