Filozoficznie / Philosophically

Też tak macie, że wracacie z urlopu, do Waszej codzienności i niby wszystko jest ok, ale generalnie jakoś słabo? Pogoda w szczodrobliwości swej, stara się nam, co prawda, w tym roku słonecznymi dniami rekompensować przemijanie, ale jeśli o mnie chodzi, z mizernym skutkiem.

Przeglądałam wczoraj zdjęcia z Grecji i znalazłam taką oto fotkę, to w zasadzie fragment większego ujęcia, które wkleję potem, bo teraz chcę w zbliżeniu pokazać szczegóły.

Nie sądzicie, że ma ono głębszy, filozoficzny wydźwięk?

20180828_195242~26609718406129473915..jpg

Zrobiłam je na jednym z rodyjskich wzgórz. Chwilę wcześniej wbiegliśmy na taras widokowy, żeby złapać zachodzące w morzu słońce. Nie wyszło, bo akurat tego dnia słońce zachodziło w chmurach [musiało wtedy akurat w chmurach???;-)]. Nieco rozczarowani, noga za nogą, wracaliśmy piękną promenadą, w kierunku dworca.

I właśnie wtedy zobaczyłam tego mężczyznę, i biegającego dokoła ławeczki psa. Mężczyzna siedział sobie z rękami założonymi za głowę, w bezruchu, zapatrzony w morze. Spokój, cisza uderzających o brzeg fal i człowiek, który nigdzie się nie spieszy, wygląda jakby nie miał problemów, jakby nic, poza kontemplacją piękna natury, go nie interesowało. Czegóż można pragnąć więcej? Tylko on i wszechświat.

A tu zdjęcie z morzem w tle, widzicie ławeczkę prawie na skraju urwiska?

wp-1536759543347582718989207833956.jpg

Co ja bym dała, żeby móc siedzieć tam teraz zamiast niego.


Do you also have the same feelings, that you come back from vacation, to your everyday life and everything seems to be okay, but in general somehow poor? The weather in her generosity, is still giving us many sunny days to compensate for passing, but as far as I am concerned, with a miserable effect.

I was browsing photos from Greece yesterday and I found this one below, it’s basically a part of a larger shot, which I’ll paste later, because now I want to show the details in close-up.

Do not you think that this shot has a very philosophical overtone?
I made them on one of the Rhodian hills. A moment earlier we ran to the observation deck to catch the setting in the sea, sun. It didn’t work out, because that day the sun was setting in the clouds [must it have been in the clouds ? ;-)]. Somewhat disappointed, dragging our feet, we were coming back down throught the beautiful promenade, towards the station.

And suddenly, I saw this man, and his dog running around the bench. A man sat with his hands behind his head, motionless, staring at the sea. Tranquility, the silence of the waves hitting the shore and a man who is not in a hurry anywhere looks as if he had no problems, and if nothing, except contemplation of the beauty of nature, interested him. What can you need more? Only you and the universe.

And here a photo with the sea in the background, do you see the bench almost on the edge of the cliff?
How much would I give, to be able sitting there instead of him.

18 myśli w temacie “Filozoficznie / Philosophically

 1. I have the same feelings as you… I already miss the island’s beauty but here is our life and we have to give her beauty!!!!

  Until next summer have fun with your family and friends!!!

  Polubienie

 2. Ja tak często siedzę na wlasnym tarasie i wpatruje się w niebo 🙂
  Kocham nasze morze po sezonie, bo właśnie wtedy w ciszy i spokoju, oddalonym zejściem od centrum, na ławeczce siedzę i gapię się po horyzont.
  To miałaś pecha, bo Rodos to bardzo słoneczna wyspa, ale pamiętam, że podczas naszego jednego pobytu spadło nawet kilka kropli, akurat jak zwiedzaliśmy miasto Rodos.
  A zdjęcie bardzo nostalgiczne, takie niewakacyjne…

  Polubienie

  1. Ależ spadło nawet więcej niż kilka kropli!!:))) Co prawda tylko w górach, kiedy pojechaliśmy oglądać motyle, które o tej porze roku mają najpiękniejsze barwy skrzydeł. I powiem Ci, że padało nieźle, a motyle…. u nas piękniejsze:)))

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s