Znowu o kasztanach/ About chestnuts again

Ostatnio było tak ciepło, że kasztanowiec rosnący obok Agrykoli zgłupiał, i nie mógł się zdecydować, czy nadal owocować czy znowu kwitnąć. Wiec próbował robić jedno i drugie jednocześnie 🙂

Z tej konsternacji zrzucił prawie wszystkie wszystkie liście.

20180921_1528516390093457833764018

Recently was so warm that the chestnut growing next to Agrykola was crazy, and could not decide whether it would continue to bear fruit or blossom again. So he tried to do both at the same time. 🙂

It dumped almost all the leaves becouse of this consternation.

26 myśli w temacie “Znowu o kasztanach/ About chestnuts again

  1. WItaj Ami, gdzie żeś Ty była jak Cię nie było:-))))
   Przyroda szaleje ostatnio to fakt. Mam tylko nadzieję, że przez to, że z taką obfitością dane nam było słońce w tym roku, nie będzie deficytu w następnym:))

   Polubienie

   1. O słońce się nie bój. Wszak ocieplenie klimatu mamy i za rok będzie więcej ;)) To słońce właśnie sprawilo, że korzystałam więcej i mało czasu na życie w sieci.

    Polubione przez 1 osoba

    1. Oj powiem Ci, że ja też w tym roku, jak już dawno nie, miałam okazję do korzystania ze słoneczka. Wcześniej kończę pracę niż dawniej, do pracy jeździłam na rowerze, miałam swoje ukochane rowerowe skróty, które wcale skrótami nie były:))) ale lubiłam tamtędy wracać do domu. Strasznie lubię zaglądać w warszawskie blokowiska i nie tylko, patrzeć jak się zmienia Warszawa.

     Polubienie

  1. Bardzo możliwe, nie wiem, jak wygląda takie chore drzewo. Zwykle jednak opatulają je folią z jakimś antybiotykiem, czy innym lekarstwem. Tu nie było nic takiego.

   Polubienie

  1. Ja zobaczyłam po raz pierwszy!! Ale teraz będę obserwować, bo jednak w tym roku mieliśmy ewenement pogodowy. Zobaczymy co będzie za rok, o ile ten kasztanowiec przetrwa.

   Polubienie

    1. Zauważyłam właśnie, że tak jest. W dodatku te stare są już prawie przygotowane na zimę, bez liści. Albo jest tak, jak napisał Hebius, że został pożarte przez szkodnika.
     Czyli sugerujesz, że młode to i głupie, jeszcze nie wie, że klimat się zmienia?;-)

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s