Komentarz do poprzedniej notki/ The comment to the previous note

Po zbadaniu przez zespół analityków NFZ rynku medycznego okazało się, że jeden z lekarzy, który […] przyjmował pacjentów (a placówka pobierała za to pieniądze) nie żył od 2015 r. […] szpital zapisywał do niego chorych jeszcze w 2018 r. Po śmierci udało mu się zrealizować 16 wizyt.” (Gazeta Prawna).

No i widzicie?! Ten to dopiero kocha swoją pracę. Leczy nawet po śmierci!:-)


After examining the medical market by the team of NFZ analysts, it turned out that one of the doctors […] heals his patients (and the clinic charged money for it) had not been alive since 2015 […] the hospital signed ill patient to him yet in 2018. After his death, he managed to carry out 16 visits. ” (Gazeta Prawna).

Can you see that?! He is the one just love his job. Heals even after the death! 🙂

20 myśli w temacie “Komentarz do poprzedniej notki/ The comment to the previous note

  1. Tak, też o tym słyszałam!! Nawet lekarze, którym ufamy mogą nam taki numer wyciąć, że pod koniec roku wpiszą nam w kartę zabieg, którego wcale nie wykonali. Wiedzą, że rok się kończy, więc my już go nie damy rady zrealizować, a im NFZ zwróci kasę…..Szok!

   Polubienie

  1. News, trochę śmieszny, trochę straszny:-)
   Ponieważ gdzieś tam w tym samym raporcie była mowa o wystawianiu skierować na nieżyjących pacjentów to brzmi naprawdę jak z horroru: nieżyjący lekarz wystawia recepty nieżyjącym pacjentom:)

   Polubienie

    1. W sumie to ja nie wiem, jak można było zrealizować świadczenie….ale myślę, że ktoś wpisał w kartę chorych, że pacjent był. Może pacjent wyjechał za granicę i przychodnia o tym wiedziała. Mieli nadzieję, że się nikt nie dopatrzy:))

     Polubione przez 1 osoba

  1. Ha ha, pewnie kierownik przychodni nie chciał przeginać, albo uznał, że taka niewielka ilość nie zostanie przez NFZ zauważona. No i trochę miał rację, skoro cały proceder kilka lat:)

   Polubienie

  1. Myślę, że w naszym kraju tak się dzieje niemal od zawsze. Polak potrafi obejść przepisy. Ale masz rację, to jest straszne, państwo na tym traci, pacjenci tracą. Ja nie wiem jak to naprawić. Wszystkie rządy po kolei pokazują, że ja już dojdą do władzy, zapominają o nas.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s