Środa Dzień Bloga/ Wednesday Blog Day

Wczoraj wróciłam do domu bardzo późno, tuż po pracy miałam ważne spotkanie prywatne, a potem lansowałam się na blogowej środzie (Środa Dzień Bloga). Wydawało mi się, że kiedyś już o tych środach pisałam, ale okazuje się że nie, w tagach pustka:-) No więc byłam i po raz enty przekonałam się, że dzisiejsza blogosfera, to zupełnie inne miejsce, niż gdy zaczynałam 12 lat temu. W dodatku blogosfera zdominowana przez młodzież.

20190131_1017002565489972132090880.jpg

To miejsce, w którym jest wszystko, z całkiem opłacalnym biznesem włącznie. Oczywiście trzeba umieć się sprzedać, być kreatywnym, pomysłowym, czy po prostu odważnym, ale równie ważna (a może najważniejsza) jest konsekwencja i budowanie silnej marki własnej. Kilka lat intensywnej pracy może się z czasem przełożyć się na ciekawe blogerskie/ youtuberskie/ influenserskie, a jednocześnie prawdziwie zawodowe, życie:-)

Klaudia Fotyniuk, autorka strony BlogoMarka omówiła 7 zasad w budowaniu takiej osobistej marki. Uświadomiła mi też, że powinnam zmienić zakładkę „o Caffe”, bo to, co tam kiedyś wrzuciłam, to jakaś prehistoria:)) Ok, to moja prehistoria, ale dzisiaj trzeba inaczej, nowocześniej, trzeba konkrety. Ta krótka informacja musi rzeczywiście coś mówić o autorze bloga, czyli w tym wypadku o Beacie, która stworzyła Caffe.

20190131_1017277286107533459802863.jpg

Na wczorajszej „Środzie” pojawiła się Ewa z Red Lipstick Monster, kojarzycie dziewczynę z kolorowymi włosami (chociaż akurat na zdjęciu ma stateczną czerń:-) i kolczykami w wargach, która na Youtube, uczyła, jak się malować? Jeśli w tym momencie pomyśleliście, „o kim Caffe pisze?”, to przyznam szczerze, że ja też do niedawna nie wiedziałam, kto to Red Lipstick, ale tu coś usłyszałam, tam podpatrzyłam, wygooglałam, poczytałam, i dzisiaj jestem pod wrażeniem tego, jaką youtuberską drogę przeszła ta dziewczyna. Ewa uruchomiła swój kanał 6 lat temu, tworząc filmiki o makijażu, kosmetykach, różne tutoriale i poradniki dla początkujących, a dzisiaj? Dzisiaj to 32 letnia businesswoman, która zrobiła karierę na youtubie, a teraz ją rozwija już nieco szerzej. Można? Można.

Trzeba chcieć i mieć pomysł na treść oraz na formułę. Fajnie jest być jednym z pierwszych, wyczucie czasu to bardzo ważna rzecz przy tworzeniu własnego kanału. Naśladownictwo jest słabe i nie daje gwarancji sukcesu.

Tak czy siak, miło było popatrzeć na ludzi, którzy mają pomysły, odwagę, wizję siebie, nie mają jedynie wiedzy, albo takiego ostatecznego kopa, żeby tę wizję urzeczywistnić.


Yesterday I came home very late, right after work I had an important private meeting, and then I was on bloggers meeting (Wednesday Blog Day). It seemed to me that I wrote about these Wednesdays, but it turns out that it I didn’t, in the emptiness tags 🙂 So I was and once again I became convinced that today’s blogosphere is a completely different place than when I started 10 years ago, and the blogosphere is dominated by young people.

It’s a place where you can find everything, including a profitable business. Of course you have to be able „to sell yourself”, be creative, ingenious or simply courageous, but equally important (or perhaps the most important) is consistency and building a strong own brand. A few years of intense work can over time translate into interesting bloggers’/youtubers’/influencers’ life, and at the same time truly professional life 🙂

Klaudia Fotyniuk, author of BlogoMarka, discussed 7 principles in building such a personal brand. She also made me realize that I should change the ‚o Caffe’ tab, because what I used to put in there is some prehistory :)) Ok, it’s my prehistory, but today you need different things, more modern, with specific information. This short information must really say something about the author of the blog, in this case about Beata, who created Caffe.

At yesterday’s „Wednesday”, appeared with Red Lipstick Monster, do you associate a girl with colorful hair and earrings in her lips, who was showing on Youtube, how to do make-up? I have to admit that until recently I did not know who the Red Lipstick was, but I heard something few week ago, googled, read, and today I’m impressed how this girl you’ve traveled from the beggining of being on Youtube up till now. Ewa launched her channel 6 years ago, creating make-up videos, cosmetics, various tutorials and beginner guides, and today? Today is a 32-year-old businesswoman who made a career thru youtube, and now it is developing a bit wider. Is it possible? Yes, it is!

You have to want and have an idea for the content and the formula. It’s nice to be one of the first, timing is a very important thing when creating your own channel. Imitation is weak and does not guarantee success.

Anyway, it was nice to look at people who have ideas, courage, a vision of themselves, they do not have only knowledge or such a final kick to make that vision come true.

23 myśli w temacie “Środa Dzień Bloga/ Wednesday Blog Day

 1. Podziwiam, ale nie zazdroszczę. ledwo ogarniam to, co mam, a co dopiero więcej, młodość ma swoje prawa…ale fajnie było poczytać, nawet o tym, że jest się dinozaurem 😉

  Polubione przez 2 ludzi

  1. No i to jest chyba sedno tego tematu. Wszystko się zmienia, jedno ogarniają, inni mniej, ale też jedni chcą ogarniać, a inni mniej. Bo nie muszą wszyscy chcieć tego samego:-)
   I powiem Ci……też się poczułam dinozaurem.

   Polubienie

    1. Jeśli ona Ci pomaga, to dobrze! To trzymaj się tego, ale słuchaj swojego ciała. Ono Ci powie, czy samo pisanie bloga jest wystarczającą terapią. W większości wypadków jest:)

     Polubienie

 2. Nowa forma zarabiania pieniążków, chyba dla pań mających dużo czasu . Trzeba też posiadać zdolność interesującego pisania o czymś, czego byśmy nie kupili.
  Niektórym to wychodzi, ale to chyba rzadkość.
  Popyt dotyczy zwłaszcza ofert kierowanych do „Myślących Pań”

  Polubienie

  1. Tatulu, to jest nowa forma zarabiania pieniędzy na tym, na czym się człowiek naprawdę zna. Bylejakość i tutaj nie przejdzie. Młodzież dzisiaj jest bardzo wymagająca, nie kupi szmiry. Myślące panie – nie wiem, czy chodziło Ci o panie, które biorą jak leci, to co zareklamowane, bezkrytycznie? Jeśli tak, to takie panie są w każdej grupie wiekowej. Ale oprócz nich jest cała reszta, która potrzebuje prostej, szybkiej, podanej atrakcyjnie lub tak „wprost” wiedzy. I oczywiście, że trzeba posiadać zdolność interesującego pisania, mówienia, bo w przeciwnym razie – nuda Panie:)

   Polubione przez 1 osoba

  1. Nisiu, to prawda, ja też mam to wszystko w zasięgu ręki dopiero od niedawna. Nie wiem , gdzie mieszkasz, ale są w ciągu roku 2 fajne blogerskie (ale też dla wszystkich innych twórców – nazywam ich tak, jak to się teraz mówi w mediach:-), w Łodzi i Poznaniu. Może tam będziesz miała bliżej, albo tańszy przejazd. Ja się w tym roku wybieram po raz pierwszy:))

   Polubione przez 1 osoba

  1. Sorry, I wrote this note very late yesterday and I did translation scarcely few minutes ago. Now you can read about Wednesday:-)
   It was kind of seminar, but also some Q&A that an experienced youtuber already answered.

   Polubienie

 3. Wszystko to prawda, ale zanim do czegoś dojdziesz, pół życia za Tobą. W dodatku zostaje uzależnienie od wejść, lajków, sprawdzania. To nie jest prawdziwe życie, niestety.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

  1. W przypadku tej Ewy, o której pisałam, to tylko 3 lata intensywnego kreowania swojego wizerunku, który nawiasem mówiąc jednym może odpowiadać innym nie. To jest to budowanie osobistej marki, którą kiedyś się nazywało „opinia”:-) Masz racje, że to uzależnia, ale pewnie prowadzenie własnego biznesu i osiąganie sukcesów też uzależnia. Na pewno uzależnia:) Teraz mamy inne formy tego uzależnienia, można bić na alarm, ale czasu nie cofniemy. Pozdrawiam:-)

   Polubienie

 4. Ten kop też by się przydał , niestety ugrzęzłam w jeszcze wiekrzy terror, z wydostaniem się nie daje sobie sama rady i pogłębia w jeszcze bardziej przygnębienie.. Pozdrawiam 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s