Poranek/ Morning

– Nie namawiaj mnie, nie idę na żaden spacer, jeszcze nie wstaję… [zieeeew].

– Do not convince me, I am not going to go for a walk, I am not going even to get up…[yawning].

26 myśli w temacie “Poranek/ Morning

 1. Hahha, love that fluffy yawning creature. My dog gets so excited to go out at any hour, but lately he decided to play a sort of catch me if you can game before we go out. He hides under the bed while wagging his tail, when I call him to put the leash on him he doesn’t wanna come out, then I go and sit on the sofa waiting and he comes with that tricky look on his face..Aren’t we going out? And the whole process repeats itself until I managed to close the door to the bedroom.

  Polubienie

  1. Those sweet pets are really funny and gave us a lot of good feelings. Even if I have to go to do my job, and he does’nt wat to have a walk before…:-)
   Thank you for your visit and comment:))

   Polubienie

   1. Pets are awesome! Even though a part of me wishes they had more freedom and spent most of their time outdoors. Can’t wait to move to a house with a garden in the future, just for the sake of my dog.

    Polubione przez 1 osoba

    1. When I was younger and had’nt dog, I thought that living in a flat is the best idea. Youd don’t have to worry about nothing what is not connected strictle to a flat (for example roof, stairs, elevator so on). But now I would preciate living at house, with big garder, place for play with pets, or to do the barbecue:)

     Polubienie

  1. Nam się trafił naprawdę wyjątkowy okaz. Cudny zresztą 😉 On wie, że pańcia nie lubi rano wstawać i jak nie trzeba to tego nie robi. Więc on też ma takie dobre zwyczaje:))

   Polubienie

  1. Ha ha, on na zimę przeobraża się w Chewbaccę. na wiosnę pięknieje. Jak go wyślemy na podstrzyżyny, tg od razu z 13 letniego psa zrobi się wymuskany szczeniaczek:)

   Polubienie

    1. Ostatnio mieliśmy w domu taki komfort, że nie trzeba było psa wyciągać wcześnie na dwór bo zawsze ktoś wychodził później. Teraz to się zmieni, na szczęście idzie wiosna, to może i pies nabierze wigoru:)

     Polubione przez 1 osoba

  1. Rano trzeba namawiać:)) On w odróżnieniu od starszych ludzi, kocha rano spać. Oczywiście jak śpią domownicy:) Jeśli usłyszy stukanie talerzy w kuchni, wyskakuje od razu. Jedzenie ponad wszystko!:)

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s