Dzisiaj w Warszawie/ Today at Warsaw

Paskudny, smogowy dzień. Tak bardzo smogowy, że Onet wolał nie podawać danych.

Powietrze brak danych

W domu oczyszczacz powietrza pracuje na okrągło. Bywa, że gdy go włączę zaraz po przyjściu do domu, wskaźniki wariują na czerwono. Co oznacza „źle, bardzo źle”.

Pamiętacie taki skecz kabaretu Hrabi, w którym ona mówi do niego „No Dziubasku, Ty zaraz zażądasz powietrza!”.

No to ja żądam i to czystego!!

UPDATE: Gdy przyszłam do domu i włączyłam oczyszczacz, wskaźnik PM2,5 pokazał 153!!! A norma jest do 25, która to norma sama w sobie jest już wskaźnikiem zanieczyszczenia i zresztą od 1 stycznia 2020 roku zostanie obniżona do 20.


A nasty, smog day. So much smog that Onet preferred not to give data.

At home, the air purifier works almost round the clock. It happens that when I turn it on just after coming home, the indicators shout red. Which means „bad, very bad”.

Do you remember the sketches of Hrabia’s cabaret in which she says to him: „Don’t you exaggerate, Dziubasek, you demand too many vital functions, don’t you? Soon you will demand air!”

Well, I demand it and I demand the clean one!!

UPDATE: When I came home and turned on the purifier, the indicator PM2,5 showed 153 !!! And the standard is up to 25, which in itself is already an indicator of pollution, and from 1 January 2020 this standard will be reduced to 20.

36 myśli w temacie “Dzisiaj w Warszawie/ Today at Warsaw

 1. Czy nie jest tak ,że to mieszkańcy decydują czego i jak chcą. Teraz Warszawa chyba zaczęła i kończy się na moich współorientacyjnych . Kasy na nas wiele nie trzeba a resztę się rozparceluje wszak naród chciał to i ma -nieprawdaż ? Jak pani powietrze nie pasuje-prosimy do tramwaju-w nim zawsze super atmosfera. W sumie …gdyby wszyscy heteroseksualni wynieśli się z Warszawy.Zostali byśmy tylko my….to i o mieszkanie by było łatwiej i zaparkować by było gdzie i wszystko lepiej by było . Więc wynocha zboczeńcy heteroseksualni na prowincję a warszawa tylko dla nas.

  Polubienie

  1. To prawda, że wycinka drzew jest nieodwracalną stratą, ale wydaje mi się, że poprzednie rządy też nie były lepsze. Przecież ciągle się słyszało o akcjach Zielonych. A nasze płuca cierpią! Podobno za 1 mld drzew sadzi się 30 mld
   http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-02-20/wycinka-drzew-w-warszawie-resort-srodowiska-zada-informacji-od-wladz-miasta/
   tylko gdzie te drzewa są, a raczej kiedy urosną na tyle, by nas chronić.

   Polubienie

   1. Caffe bulwersuje mnie to, że wycięli Mierzeję Wiślaną i kaktus mi na dłoni wyrośnie, że będą tam kopać kanał. Tak więc tak gospodarka jaka jest teraz to granda banda.

    Polubienie

      1. Ja niestety też. W innym komentarzu przypominałam, jak się śmieliśmy z Michaela Jacksona jak kiedyś przyjechał do Polski i nosił maseczkę. Że niby u nas takie niezdrowe powietrze. Minęło 20 lat i rzeczywiście mamy bardzo niezdrowe powietrze. Już nikt się nie śmieje.

       Polubienie

        1. Oj tak, i mam na myśli nie tylko fakt śmierci, ale również tego co teraz się dzieje w kontekście filmu „Leaving neverland”. A ja tak miałam nadzieję, że jego pedofilskie zachowania – to nagonka i chęć wyłudzenia kasy.

         Polubione przez 1 osoba

  1. I am not asthmatic but consequently going in that way….
   Yesterday at my home the smog indicator was 153 !! The standard is up to 25 according to EU guidelines. But you know, even 25 is a pollution. And that’s what we breathe!
   I did not pay attention before, but I started coughing so intently, I began to follow the state of air in Warsaw. Yesterday they did not report the state because it was over 6 times exceeded!

   Polubione przez 1 osoba

     1. Coal, known as ‘black gold’ in your country, has helped the country achieve energy independence. However, the high-polluting fuel has been linked to serious diseases so you must think something else to warm your houses and stop pollution!!

      Polubienie

  1. Krajanka jak wróciłam do domu to urządzenie pokazało wewnątrz w mieszkaniu 153 mg PM 2,5! A dobry stan jest do 10. Kazda cyfra powyżej to coraz gorzej! I wyobraź sobie że prawdopodobnie takie wskaźniki mamy bardzo często tylko nasze płuca tego w ogóle nie rejestrują.

   Polubienie

  1. Właśnie, rozlezie się to paskudztwo na cały kraj.
   Ja zaczęłam kasłać mieszkając jeszcze w Lublinie, gdzie tego smogu jest znacznie mniej. Niemniej jednak po 2 latach od powrotu do Warszawy sądzę, że mi się pogorszyło. Jeśli do tego doszła alergia, a raczej tak, to możesz sobie wyobrazić…. kumulacja!:)

   Polubienie

    1. No właśnie zastanawiam się co by było, gdybym nie wyjechała z Lublina. Czy moje problemy i tak by się zmaterializowały kaszlem, bo po prostu taką mam urodę, czy tu jest większy smog. Sprawdzam ostatnio kontrolnie jakość powietrza w obydwu miasta i powiem Ci, że bywa bardzo różnie. W Lublinie też jest różnie.

     Polubienie

     1. Być może i w Lublinie kaszle doszłyby do głosu, Warszawa mogła ten proces przyspieszyć.. broń się jak możesz 🙂 Dziś słyszałam o terapii w Świeradowie Zdroju na kaszel, na górne drogi oddechowe.. w jakimś hotelu jest prowadzona. Koleżanka ratowała tak dziecko które od urodzenia miało problem z górnymi drogami oddechowymi..

      Polubienie

  1. Ach, w Twoje strony to bym pojechała nawet dzisiaj:)) Cudowne miejsce, wydaje się bardzo przyjazne dla człowieka. Nigdy nie mam czasu na przeczytanie moich zaprzyjaźnionych blogów od początku, a często się zastanawiałam jak Cię tam wywiało? Pisałeś o tym na blogu? Dlaczego akurat Ekwador?

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s