Co robią wiewiórki w taki upał, jak dziś?/ What do squirrels do in the crazy heat like today?

Wiem, zaraz mi napiszecie, że łeee… znowu notka o wiewiórkach, ale od razu odpowiadam, że nie ostatnia:-) No więc jak myślicie, co one robią w taki skwar? Człowiek  to najchętniej wybrałby hamaczek w cieniu drzew, zimne piwko i dobrą książkę, może nawet drzemkę. A wiewiórka?

Jeśli ma już swoje lata, robi to samo:-)

wp-1560367812792936181720491603150.jpg

 

Zdjęcie słabe, musiałam zrobić największe zbliżenie, bo spała na bardzo wysokim konarze drzewa, ale chyba widać, jak jej luzacko zwisa jedna łapka. Ona ma wszystko w d….. okolicy ogona:-)

Jeśli jest młoda (jak ten chłopiec) i szalona, ma w nosie słońce i…. bawi się:)

Młode są naprawdę zabawne. Rok temu widziałam taką jedną, jak wskakiwała na znajdującą się tuż nad ziemią gałąź krzewu. Swoim ciężarem wprawiała gałąź w ruch i huśtała się dopóki gałąź amortyzowała. Potem zeskakiwała i wskakiwała ponownie. Doskonale wiedziała, co robi i miała niezły ubaw. Żałuję, że wtedy jej nie nagrałam, ale byłam tak skupiona na obserwacji, że zapomniałam.

Zdjęcie i filmik zrobiony wczoraj w Łazienkach Królewskich.


I know, you will write to me, seriously… again note about squirrels, but I immediately answer that it’s not the last one 🙂
So what do you think? What do they do?
A man in such heat pouring from the sky, would choose the most comfortable hammock in the shade of trees, cold beer and a good book, maybe a nap. A squirrel?
If it’s got its years, does the same 🙂
If it is young (as this boy) and crazy, it is not care about excess of sun in her nose and … just have fun:)

Those young are really funny. A year ago I also saw a young squirrel as were juping on a branch of a shrub located just above the ground. Its weight were setting the branch in motion and squirrel swinged as long as the branch was moiving. Then, was jumping off and jumping again. It knew perfectly well what it was doing and had a fun. I regret that I did not record it then, but I was so focused on observing, that I forgot.

31 myśli w temacie “Co robią wiewiórki w taki upał, jak dziś?/ What do squirrels do in the crazy heat like today?

  1. Ha ha, no właśnie, nawet ten chłopiec na filmiku sięgnął po patyka, żeby ją nim przywołać. Powiedziałam mu, że kijem ją przestraszy. Musi czymś zachęcić a nie grozić jej. Ale dziecko się dopiero uczy życia z naturą, więc to normalne.

   Polubione przez 1 osoba

  1. Spała:-) Ja byłam na dole, ona wysoko na górze, nikt jej nie przeszkadzał. Łapa zwisa, ogon też, myślę że wszystko jej wtedy zwisało, zwłaszcza podejście do ludzkiego świata:)

   Polubione przez 1 osoba

 1. Nie cierpię moich wiewiórek. Żadnego koloru, żadnego uroku, żadnego pięknego jak pióropusz ogona. Brzydkie, szare, cienki brzydki ogon, podobne do szczura. Moje tylko się mnożą. Nie ma na co patrzeć. Kanadyjskie, czarne ale też chude i też nic urokliwego. Tylko kolor inny. W Washington jak ujrzałam rudą, przepiekną, taką polską wiewiórkę to obpstryksłam ją z każdej strony.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. No właśnie niby ten sam gatunek a jednak brzydszy. Ja pamiętam swoje zdziwienie w UK, gdy tam po raz pierwszy zobaczyłam te szare. A przecież to w zasadzie ten sam kontynent.

   Polubione przez 2 ludzi

  1. Słodkie są:-) Ale ten tłuścioch wysoko a drzewie też słodki. Nawet nie wiem jak i się udało ją wypatrzeć tam w górze. Zdjęcie tego nie oddaje, ale to prawie czubek drzewa.

   Polubione przez 1 osoba

    1. Lupki mam dwie, na oczach:-) A tak poważnie, to chyba obserwowałam jak taka młoda wiewiórka skacze z drzewa na drzewo, i tak zadzierając głowę do góry dojrzałam tą. Oko się chyba trochę wtedy wyostrza. 😉
     A wiewiórka rzeczywiście leniwa. Wstawiłam drugie zdjęcie, zobacz jak śmiesznie jej zwisa noga. No po prostu totalny luz:)

     Polubione przez 1 osoba

      1. Powinnaś znowu przyjechać do Warszawy, tutaj, w Parku |Ujazdowskim one podchodzą do ludzi i jedzą z ręki:) Powaga, rok temu wrzucałam takie zdjęcia i filmiki:)

       Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s