Magiczna Blogowa Środa/ Magical Wednesday Blog Day

To nie jest jedynie superlatyw, bo na wczorajszej Blogowej Środzie było naprawdę magicznie, a to za sprawą prelegenta, znanego dzisiaj jako Magic of Y, iluzjonisty, youtubera, autora książki „13 kroków by stać się magicznym” i półfinalisty programu Mam Talent 2012. Ale przede wszystkim, bardzo sympatycznego, mądrego chłopaka (mogę chyba tak o Tobie mówić, w końcu jestem starsza*). 😉

20190627_130109-920x7151734944543022452422.jpg

Wiecie co on wczoraj wyprawiał z kostką rubika? Sprawił, że w ciągu kilku sekund jedna z kostek została ułożona dokładnie tak, jak drugą wcześniej, na chybił trafił, poprzekręcali uczestnicy spotkania. Sama widziałam!! Albo napisał na kartce dokładnie to słowo, które dziewczyna przeczytała w książce, a którego nawet nie wypowiedziała na głos. Ustawka?

Ja wiem, że w telewizji można tu przyciąć, tam przyłatać, i człowiek nigdy do końca nie wie, czy jest świadkiem iluzji, czy medialnego oszustwa, ale ja te kostki wczoraj widziałam! Jeśli więc manipulacja, to genialna!!

Przepraszam innych prowadzących, że o nich nie piszę, bo ich wykłady były bardzo merytoryczne i ciekawe, ale Magik zakasował wszystkich. Był… no po prostu, magiczny!:-) Ale pomiędzy pokazywaniem nam magicznych sztuczek, opowiadał o tym, kim, wg niego są influencerzy dzisiaj i gdzie będą za 10 lat, gdy portale społecznościowe zostaną zastąpione przez coś innego, czego dzisiaj jeszcze nawet nie ma, mówił również o tym, że największą popularność zdobywają ludzie pracowici w dążeniu do realizacji marzeń, wierni swoim pasjom, autentyczni, prawdziwi. No i muszą mieć coś ciekawego do przekazania. Nic nie staje się z dnia na dzień, to proces, który czasem zajmuje wiele lat i mnóstwo zaangażowania. Czy w ustach magika to brzmiało trochę jak bajka?:-) Tak, ale ja naprawdę to wszystko rozumiem!

Nie rozumiem tylko jednego.

Jak on, do cholery, ułożył tamtą kostkę!?????

* Magic of Y rozpoczął spotkanie od ustalenia, że będzie do nas mówił per „ty”, bo jest od nas starszy. Ja tam się nie kłóciłam;-)


This is not only a superlative, because on yesterday’s Wednesday Blog Day was really magical, thanks to the speaker, known today as Magic of Y, the illusionist, youtuber, author of the book „13 steps to become magical” and semi-finalist of the You’ve got talent 2012. And first of all, very nice, wise guy (I can talk about you like that, in the end I’m older *) 😉

Do you know what he did with Rubik’s cube yesterday? He caused that in a few seconds one of the cubes was arranged exactly as the second one, which was at random, turned by the participants in the meeting. I saw it myself !! Or he wrote on the piece of paper exactly that word the girl read in the book, and which she did not even say out loud. Do you think this girl was a setup?

I know that television can cut something, and something paste, and people never really know whether thay are a witness of illusion or media fraud, but I saw those cubes yesterday! So if manipulation, that in brilliant way!!

I apologize to the other speakres that I am not writing about them, because their lectures were very factual and interesting, but Magik has figured it out. He was … well, magical! 🙂 But between showing us magic tricks, he talked about who, according to him, are influencers today and who they will be in 10 years, when social media will be replaced by something else, that today doesn’t exist, and he talked about that the most popular influencers are the hardworking people, patient in pursuit of dreams, true to their passions, authentic and honest.  And they must have something interesting to share. Nothing gets overnight, it’s a process that sometimes takes many years and a lot of our commitment. In the mouth of the magician it sounded like a fairy tale 🙂

But I really understand it all! I do not understand only one how he put together that cube, the hell! ?????

* Magic of Y started the meeting by establishing that he would talk to us as „you” because he is older than us. I did not argue ….;-)

37 myśli w temacie “Magiczna Blogowa Środa/ Magical Wednesday Blog Day

 1. Zawsze podziwiałam iluzjonistów, ale sama kostki Rubika nie potrafiłam ułożyć(o tym by na czas nie mówię). Oby jak najwięcej ludzi z pasją. Pozdrawiam.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Tak sobie teraz pomyślałem, że jedyni influencerzy jacy mnie interesują to krytycy. I chyba tylko literaccy, bo do kina i tak nie chodzę, więc tych filmowych jedynie czytam dla sprawności pióra i żeby mieć jako takie rozeznanie w temacie.
  Chyba stary już jestem, że tak odrzucam w ciemnio obecnie modne nowości 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ja lubię nowości, nie ogarniam tylko czasem tych technologicznych, ale podziwiam, że ktoś ogarnia. Świat się zmienia, czy chcemy czy nie, albo będziemy za nim podążać, choćby w jakimś małym zakresie, albo nie. Nie każdy musi, bo po co. Wybór należy do każdego z osobna.

   Polubienie

  1. To prawda!! Ja z tych śród wychodzę tak naładowana pozytywnymi emocjami, tak energetycznie doładowana, że szok!! Uwielbiam tych ludzi i ich pasje!!

   Polubienie

 3. Gdy realizowałam z uczniami projekt Ludzie z pasja, jedna z uczennic przygotowała pokaz układania kostki Rubika , także w kilkanaście sekund, a jej brat robił to jeszcze szybciej, nie nadążyłam za poruszającymi się palcami…
  Ile niektóre dzieciaki mają pasji, to głowa mała!

  Polubione przez 2 ludzi

  1. W siedzi jest sporo filmików z takim właśnie szaleńczo szybkim układaniem kostki. Kiedy kostka Rubika była modna, ja umiałam ją układać na pamięć, ale jakoś nigdy nie miałam zacięcia, żeby robić to na czas. A tu? Zupełnie inne podejście do tematu:)

   Polubienie

 4. Hasło jak oszukać zmysły jest mi znane. Pasją mojego wnuczka są sztuczki z kartami. Wyczynia rzeczy niemożliwe do wychwycenia, choć wszyscy patrzymy na ręce i kontrolujemy, bo wiemy, że to są tylko sprytne sztuczki. Nic z tego, mały zawsze wygrywa,, a my dalej głowimy się, jak tego dokonał.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  1. Wow, to macie z wnuczkiem niezłą zabawę!! Iluzjoniści dzisiaj stawiają na zmysły i to jest rzeczywiście coś niesamowite. Ja naprawdę nie wiem, jak Magik zrobił, to co zrobił, ale w sumie….. wszystko mi jedno. Bawiłam się świetnie!:)

   Polubienie

 5. Jest na świecie miliony tak uzdolnionych ludzi, a technologia zmienia się każdego dnia z prędkością światła. Wczoraj pokazywali w tv laptop już nie z jednym ekranem, a z trzema. Tylko pokręcic głową ze zdumienia.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Powaga? Nieźle.
   Mnie ostatnio zdumiało, że wyprodukowali telefon ze składanym ekranem. Nie z klapką, to ekran składa się jak kartkę. Ciekawe, czy taka technologia się przyjmie.

   Polubienie

   1. Wszystko sie przykmie. Ostatnio ogladałam młodych ludzi w Tokio. Tam to się dzieje. Oni jedzą przed laptopem z drugą samotną osobą. T jest już obłęd, albo chodzą ze smatfornem i nagrywają scenki rodzajowe, a w domu płaczą z samotności!

    Polubione przez 1 osoba

    1. Też widziałam ten program!! O takich ludziach, którzy jedzą przed laptopem, a ci którzy oglądają, jeszcze im za to płacą!! Chyba nawet Martyna Wojciechowska nagrała o tym swój program „Kobieta na krańcu świata”.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s