Piękne balkony/ Beautiful balcony

Gdyby w Warszawie nadal były organizowane konkursy na najpiękniejszy balkon miasta, te miałyby szansę wygrać. Kamienica w samym sercu Warszawy, na tyłach Nowego Światu.

Okazało się, że nie tylko ja doceniłam ich piękno, pisząc notkę wrzuciłam w wyszukiwarkę frazę „najpiękniejsze balkony w Polsce” i zdjęcie tej kamienicy też tam było:-)

Ja swoim balkonem już się kiedyś tutaj chwaliłam, jeśli chodzi o rośliny, to stoi tam tylko jedna samotna juka, ale i tak bardzo go lubię. A jak wyglądają Wasze balkony, może macie taras? Przywiązujecie wagę do ich wyglądu? Wrzucajcie zdjęcia w komentarzach:-)

20190724_1243196231941912199617577.jpg


If there were still contests for the city’s most beautiful balcony in Warsaw, these on my picture, would have a chance to win. This is a brownstone in the heart of Warsaw, at the back of Nowy Świat.

It turned out that not only I appreciated its beauty, writing a post, I googled the phrase „the most beautiful balconies in Poland” and there were many photos of this building 🙂

I have already praised of my balcony here. When we are talking about plants, there is only one, lonely yucca there, but I still adore him. And how do your balconies look like, maybe you have terrace? Do you pay attention to its appearance? Upload photos in the comments 🙂

Reklamy

51 myśli w temacie “Piękne balkony/ Beautiful balcony

 1. Mi niestety nic na balkonie za bardzo nie chce rosnąć. Może dlatego że gorąco, oglądam piękne greckie balkony z pięknymi czerwonymi kwiatami a u mnie nic, ostatnio kupiłam dwa kaktusy podlewam raz w miesiącu a i tak zgniły nie wiem czemu.

  Polubienie

  1. Super! Na pewno zajrzę:)
   No tak, choroba zawsze angażuje nasze wszystkie siły i potem nie starcza ich już na coś, bez czego przecież możemy się obyć. Życzę zdrowia:-)

   Polubienie

  1. Na pewno, dla mnie sens tworzenia takiego balkonu jest wtedy, gdy ciągle są jacyś domownicy. Bo jak wszyscy nagle razem wyjadą, to po kwiatach:) Oczywiście o ile nie przychodzi ktoś ich podlewać.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Na takim ukwieconym balkonie przychodzą do głowy weselsze myśli, człowiek częściej się uśmiecha aż sam w końcu ładnieje jak te kwiaty, wśród których przebywa. Serdeczności zasyłam

  Polubione przez 1 osoba

 3. Nie mamy balkonu, za to mamy malutki front garden i ostatnio zdumieliśmy sąsiadów, wstawiając tam sporo kwiatków. Ponieważ Kraciasty nigdy o kwiatki nie dbał, a mieszka tam już kilka lat, był to temat do rozmów sąsiedzkich, zdecydowanie 😀

  Polubione przez 1 osoba

      1. Oj słodkie są! Kiedyś mieliśmy dwie papużki, chyba właśnie takie. Niestety kiedyś prawdopodobnie na skutek źle zamkniętej klatki wyleciały na wolność Żle się to skończyło.

       Polubienie

  1. Piękne są prawda? Ja jeden raz w życiu zaszalałam z kwiatami na balkonie. Pielęgnowałam je, podlewałam, dopieszczałam nawozem. Były śliczne, takie zwisające pelargonie. A potem pojechaliśmy na miesiąc nad jezioro. Zapomniałam powiedzieć bratu, żeby podlewał też balkon, a on przyjeżdżał do nas, gdy jechał na noc do pracy i wtedy podlewał wszystkie kwiaty, które są w domu. A ponieważ było już ciemno, to tych balkonowych w ogóle nie widział:-)
   Nie muszę Ci pisać, jak wyglądały te kwiatki po powrocie. Obraz nędzy i rozpaczy:)))

   Polubienie

    1. Kiedyś najbardziej lubiłam kwiaty cięte,, np. frezje. Teraz orchidee. A balkonowych to tak naprawdę nie za bardzo nie znam. Mogę tylko powiedzieć, że coś mi się podoba albo nie. Jeśli pelargonie, to te zwisające.

     Polubienie

 4. ale pięknie! Mój balkon jest za mały jak na moje możliwości kwiatowe 😉 Na balkonie mam 7 doniczek z pelargoniami plus poziomki. Ale mam też donice z wiszącymi pelargoniami na parapetach, więc mój cały okienny robi wrażenie 😉 lubię jak ludzie mówią- ale ładnie. Specjalnie jadę 10 km po te sadzonki, najlepsze w województwie 😉

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s