Telekonferencje / Teleconferences

Nie będę pisać, że mam dużo pracy, bo to widać, skoro mnie tu nie widać:-)

Pisałam ostatnio, że Covid zmienił moje podejście do transportu i aby się nadal bezpiecznie izolować, śmigam hulajnogą. Minęły już prawie trzy tygodnie od zakupu, a mi to wciaż sprawia radość. Przez pół godziny jadąc słucham muzyki i terapeutycznie wprawiam się w dobry nastrój. Żeby nie było, głośność dopasowuję tak, aby słyszeć otoczenie i w razie czego, reagować.

Covid zmienił też moją pracę. Kiedyś chodziliśmy na różne spotkania poza biurem, lubiłam to, poznawałam ludzi i miasto. Teraz miasto zeszło na dalszy plan, a żeby móc spotykać się z ludźmi, musiałam nauczyć się nowych programów i aplikacji. Nie wiedziałam nawet, że tych telekonferencyjnych jest aż tyle. Biznesowo najczęściej korzystam z Teams, What’s up, Zoom, Meet, ale prywatnie najczęściej gadam przez stary dobry Messenger i Facebook. Microsoft Teams sprawdził się do tego stopnia, że wczoraj zorganizowałam na nim Walne Zgromadzenie i wszystko poszło zaskakująco sprawnie. W bardzo krótkim czasie musiałam się nauczyć tego programu, męczyłam więc ostatnio kogo się tylko dało, żeby przetestować telekonferencje z jak największą liczbą osób. A teraz umiem już nawet tworzyć formularze do głosowania uchwał:-) Szał ciał!

Oczywiście nie obyło się bez pomocy serwisu technicznego Microsoft, bo nie wszystko zadziałało od razu (jak to zwykle u mnie), ale przecież nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy:-) A wszystko skończyło się sukcesem.

Walne to przeszłość, najbliższa przyszłość rysuje się natomiast w cudnych, urlopowych barwach:) Potrzebuję odpoczynku, mówię Wam, Covid dał mi w kość:)


I will not write that I have a lot of work, because it is obviouse, since you can not see me here 🙂

I wrote recently that Covid changed my approach to transport and that in order to isolate myself safely, I ride an electric scooter. Almost three weeks have passed since I buy it, and I still enjoy it. I listen to the music for half an hour of my way to work, and get into a good mood therapeutically.Don’t worry, the volume is adjusted to hear the surroundings and react if necessary.

Covid also changed my job. We used to go to various meetings outside the office, I liked it, I met people and the city. Now the city has fallen into the background, and to meet people I had to learn new programs and applications. I didn’t even know that there were so many conference apps. For business I use Teams, What’s up, Zoom, Meet most often, but in private I usually talk on good old Messenger and Facebook. Microsoft Teams proved itself to such an extent that yesterday I organized a General Assembly at it and everything went surprisingly smoothly. In a very short time I had to learn this program, so I had to ask for help anyone I could, to test teleconferences with as many people as possible. And now I can even create voting forms for resolutions 🙂 Crazy!

Of course, it wasn’t without the help of a technical service, because not everything worked right away (as it usually happens to me), but no matter how it starts, it matter how it ends 🙂 And everything ended in success.

GA is the past, while the nearest future is coming within wonderful, holiday colors 🙂 I need rest, I tell you, Covid experienced me a lot 🙂

35 myśli w temacie “Telekonferencje / Teleconferences

 1. Covid dał w kość każdemu, podziwiam za jazdę na hulajnodze ja chyba nigdy nie jeździłam na rowerze tak, za to mój syn śmiga na hulajnodze od wielu lat i nawet woli niź na rowerze. Przez ostatnie 3 lata pracując w Dusseldorf zauważyłam że tam dużo ludzi korzysta z takich środków transportu jak rower, hulsjnoga a teraz coraz częściej hulajnoga elektryczna

  Polubienie

  1. u nas też znacznie więcej hulajnóg takich prywatnych. Jeżdżą nimi najczęściej ludzie młodzi ale coraz częściej także dojrzali (czytaj: w moim wieku 😉
   Ja uwielbiam tą formę przemieszczania się, chociaż rower jest moim nr one bo on łączy przyjemne z pożytecznym. Czekam na ciepełko.

   Polubienie

  1. And time is priceless. If I can do anything that will spare my time, so that I would have more that time for reading, for example, I am fully agree! :))
   (is that phrase correct grammatically?)

   Polubienie

  1. I bez względu na to, czy to trudne czy nie, czy nam ktoś pomaga, czy nie, pewnie zostaną z nami już na zawsze. Spotkania w realu pozostaną dla wielkich wydarzeń, najbliższych przyjaciół i rodziny. Reszta zostanie przeniesiona do wirtu.

   Polubienie

  1. No właśnie, mi brakowało takiego speca od ustawień, konfiguracji itp. Ja to wszystko musiałam robić sama. Coś chyba też było nie tak z samą aplikacją, bo gdy zgłosiłam problem, Microsoft od razu stwierdził, że to coś u nich.
   Niemniej jednak wszystko dobrze się skończyło, chociaż długo czekałam na reakcję serwisu technicznego, tyle mają zgłoszeń w czasie, gdy w zasadzie każdy takich systemów konferencyjnych potrzebuje.
   Uważam tylko, że trochę jest słaba jakość video, Zoom ma chyba lepsze rozwiązania optyczne.

   Polubienie

      1. A to nie wiedziałam.. rzeczywiście nie było widać więcej osób na ekranie niż 4. U mnie nawet tych dziewięciu widocznych nie było, natomiast na dole, na pasku były inicjały wszystkich uczestników. Łapka jest śmieszna, ale pomocna

       Polubienie

       1. Tak, łapka to świeża sprawa i te 9 osób pojawiło się niedawno. Znaczy pracują nad tym. Dla nas jest ważne, że tam jest mnóstwo aplikacji, które są do wykorzystania w pracy, m.in. Word, co prawda dość ubogi, ale zawsze – nie wszyscy uczniowie mieli. Możemy układać testy – do wykorzystania w tym samym miejscu. Jest jakaś tam tablica, itd.

        Polubione przez 1 osoba

        1. Tak wiem, że ta łapka to świeża sprawa, bo jak zainstalowałem aplikację o jej nie miałam. Uczestniczyłam wtedy w takich bezplatnych kursach online i oni już łapkę mieli i pokazywal, o co chodzi:-) Jedyny problem, jaki teraz mam, to taki, że mój Outlook firmowy nie jest skonfigurowany w Microsoft Teams i w związku z tym muszę za każdym razem dodawać uczestników telekonferencji, bo się nie zaciągają zkontaktów outlookowych.

         Polubienie

          1. Znowu zgłosiłam problem techniczny w zupełnie innej sprawie, ale z tą konfiguracją outlooka i tak musimy sobie poradzić sami bo to jest kwestia własnie dla informatyka. MT działa.
           Za to mam problem, bo mi zniknęło z historii ostatnie spotkanie. A to już jest problem. Gdyby tak się stało z ostatnim walnym zgromadzenie byłby naprawdę baaaardzo duuuuuży problem:)

           Polubienie

 2. Ciekawe w ilu firmach dojdą wreszcie do wniosku, ze po co im te biura generujące tylko koszta, skoro można pracować zdalnie 🙂

  Polubienie

  1. Już chyba doszli. Ja słyszałam, że po koronawirusie wiele rzeczy może i wróci do poprzedniego stanu, ale my pozostaniemy w wirtualnej przestrzeni, zwłaszcza jeśli chodzi o konferencje, wywiady, spotkania:-)
   Nie trzeba wywalać kasy na ciasteczka, kawusie, czy obiady.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s