Bo było za gorąco / Because it was too hot

Kiedyś rozśmieszyło mnie, gdy przeczytałam, że Thomas Cook, angielskie biuro turystyczne, splajtowało, bo było piękne lato. Pamiętacie, jak dwa lata temu całą Europę zalały afrykańskie upały, do tego stopnia, że u nas w Polsce po raz drugi zakwitły kasztany? No to właśnie wtedy.

Rozśmieszyło mnie, bo ja przecież właśnie ze słońcem, opalaniem, krystalicznie czystą, ciepłą wodą, plażami, kojarzyłam usługi turystyczne. Jakoś zupełnie nie pomyślałam, że skoro nie trzeba szukać ciepła za granicą, bo ono jest na miejscu, to można w ogóle nie chcieć lecieć. Oczywiście, jeśli to nie zasoby finansowe są przeszkodą. Chodzi mi o to, że piękna pogoda, to dla mnie taki dodatkowy bonus, wartość dodana, ale lecę – bo lubię podróżować.

Ale Brytyjczyk nie poleciał i biuro splajtowało.

W zasadzie, to nie mam żadnej dodatkowej puenty. Co tu gadać, Covid pokonał nawet upał.


It once made me laugh to read that the Thomas Cook, English travel agency, went bankrupt, because that time was a beautiful summer. Do you remember how two years ago the whole of Europe was flooded by African heat, to such an extent that chestnuts bloomed in Poland for the second time? It was then.

It made me laugh because I associated tourist services with the sun, sunbathing, crystal clear, warm water and beaches. Somehow I did not think that if you do not have to look for hot weather abroad, because it is here, you may not plan a fly at all. Of course, if money are not the obstacle. I mean, the beautiful weather is such an added bonus for me, added value, but I’m flying – because I like to travel.

And the British did not fly and the office went bankrupt.

I don’t have any additional punch line. What can I say, Covid had even beaten the heat.

16 myśli w temacie “Bo było za gorąco / Because it was too hot

  1. Bo rzeczywiście pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza, ale mimo to mi się udało już dwa razy popływać w jeziorze. A dopiero połowa wakacji, liczę na jeszcze kilka takich szaleństw:-)

   Polubienie

  1. Klik:-) no to odczułaś na własnej skórze! Ja zawsze się bałam takiego wyjazdu z biurem, które akurat ogłasza upadłość. To musi być koszmarek. Ale straciliście pieniądze, czy udało się je ocalić jakoś? Pozdrawiam!

   Polubione przez 1 osoba

    1. No to na szczęście, że bez straty kasy. Czasem ludzie tracą kasę, albo mają problem z powrotem i muszą płacić za nocleg. Co z tego, że może i potem są w stanie to odzyskać, ale jaki stres.

     Polubienie

 1. Do bankructwa Thomasa Cooka bardziej niż pogoda przyczyniła się niepewna sytuacja związana brexitem i niedostosowanie firmy do współczesnego rynku.

  Polubienie

  1. To zawsze jest proces. Lato 2018 było przysłowiowym gwoździem do trumny dla turystycznego sektora grupy Thomas Cook. A co ciekawe, aby ratować cała grupę, chcieli podpisać umowę z jakąś chińską firmą, umowę o wartości 900 milionów funtów!! Ciekawe co by się z realizacją tej umowy działo w obecnej sytuacji.

   Polubienie

   1. No jasne,, przy takich bankructwach powód jest zawsze złożony. A Cook jakby się nawet wywinął od plajty wtedy dzięki Chińczykom, to obecnej sytuacji z koronawirusem już by chyba nie przetrzymał.

    Polubienie

  1. Nie chcę żeby się kończyło lato, ale z drugiej strony to strasznie jestem ciekawa jesieni i tego, co się wydarzy w świecie ale przede wszystkim u nas. Oczekiwanie jak na bombie zegarowej.

   Polubienie

 2. No tak jest, sama przełożyłam Kretę za rok, ale nawet nie ze strachu przed covidem, raczej z lęku przed kwarantanna lub uwięzieniem w hotelu i kto za to miałby zapłacić?

  Polubione przez 1 osoba

  1. No więc właśnie wszyscy się chyba tego boją. Covid może nas trafić także w Polsce, ale spędzić kwarantannę we własnym mieszkaniu a płacąc za hotel na Krecie – to drobna różnica:-)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s