Zawsze pamiętamy!

Godzina W.

Bez względu na to, czy jesteśmy rodowitymi Warszawiakami, czy nie.

Chwała Bohaterom!!!

29 myśli w temacie “Zawsze pamiętamy!

 1. Pamięc ludziom się należy. Jednak biorąc pod uwagę całą otoczkę historyczną nie wiem czy była to dobra decyzja ze strony dowództwa. Powstania w tamtym czasie opierały się na pomocy z zewnątrz, a ta nie dotarła.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Tak, słyszałam tego typu wypowiedzi, jednak dzisiaj, ponad 70 lat później łatwo jest ferować wyroki i osądzać mając wiedzę, jak to się skończyło:) Ale inna kwestia jest tu dla mnie znacząca, my oddajemy hołd ludziom za to, że byli gotowi oddać życie. I zresztą oddawali je. Kto dzisiaj byłby gotowy do tego, żeby umrzeć za Polskę?

   Polubione przez 1 osoba

   1. Jako początkujący strzelec sportowy sądzę, że w przypadku konfliktu skądby on nie przyszedł byłoby krucho, albo bardzo krucho. Jesteśmy podzielonym społeczeństwem. Nitk nie jest przygotowany na taką ewentualność. Przez media mówią, że NATO przyjdzie z pomocą. Miałbym wątpliwości bo raczej żadne państwo w tej części świata nie utrzymuje swojej armii w pełnej gotowości do działań zbrojnych.

    Polubienie

    1. No byłoby krucho, choć z drugiej strony, mówi się, że ten konflikt nie przyjdzie z wojskiem….tylko może właśnie z chińskimi paczuszkami z ziarnami nieznanych roślin:-) Trochę żartuję, ale tylko trochę. Biotechnologie nas wykończą. Albo wzmocnią. Bardzo jestem ciekawa tego świata za 100 lat, szkoda że nie można tak na chwilę rzucić okiem w jakiś 2120 rok, na sekundę:-)

     Polubione przez 1 osoba

  1. Bo Polska zmienną jest:-)
   Ale stała w tej niezmienności popadania od czasu do czasu w głupotę polityczną, w szlachetczyznę, w to polskie zapatrzenie we własny czubek nosa. Gdyby tak każdy z polityków (z każdej politycznej opcji) pomyślał perspektywicznie, na pewno udałoby się coś mądrego stworzyć. Ale oni wolą się kłócić.

   Polubienie

 2. Dla mnie ten czas sprawia, że myślę o tym jak Ludzie się zmienili, dziś nie ma w nas zrywu, który był tak ogromny w tamtym pokoleniu. I myślę również o tym, że czas płynie i tych prawdziwie walczących ludzi już zabraknie a wtedy historia tamtych wojen też się zmieni …
  Dziś pamiętam i bardzo doceniam.

  Polubienie

  1. Zmiany ogromne, w mentalności ludzi, w technologii, w samym świecie. Nie martw się, ze ludzi zabraknie do walk, bo następna wojna będzie się toczyć na poziomie biologicznym, a nie zbrojnym. Albo będzie to taka hybryda.

   Polubione przez 1 osoba

    1. Człowiek zawsze sobie jakoś radził, teraz też ludzkość pójdzie w stronę, która będzie czymś oczywistym dla następnego pokolenia. Oni nie będą znali innego życia:)

     Polubione przez 1 osoba

  1. Race są tego dnia odpalane wszędzie. W naszym kraju źle się kojarzą z powodu różnych zadymiarzy, ale trzeba tego dnia odkładać na bok takie myśli:) To wyjątkowa okazja.
   Ja nie Warszawianka, ale mój dziadek przeszedł cały szlak piłsudczyków, więc rozumiesz…

   Polubienie

   1. Tak, to wyjątkowy dzień więc tym bardziej race odpalane przez „prawdziwych Polaków „budzą we mnie lęk i nie rozumiem. takiego” świętowania „…..i co gorsze jest nawet zakaz ich opalania na zgromadzeniach ale ten zakaz wciąż pozostaje MARTWY.! Powstańcom się to nie podoba, myślę że Twojemu Dziadkowi też by się nie podobało 😦

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s