Nie popadamy w paranoję / Don’t get paranoid

ani w jeszcze gorszą depresję, ale muszę przyznać, że czuję się dziwnie. Na przemian boli mnie brzuch, głowa i mięśnie, ale że ja takie objawy miewam od czasu do czasu, więc realnie oceniam, że to jeszcze za mało, żeby być pewnym zarażenia. Mam jedynie obawy:)

Dwa razy w ciągu ostatnich 5 dni miałam stan podgorączkowy, takie niby nic, 37,4, zimne dłonie, niechęć do kawy i tachykardia. Pisałam kiedyś, że u mnie pierwszym objawem choroby jest niechęć do kawy:)

No to mam tę niechęć i dreszcze.

Ale jakbym tak jednym słowem miała opisać, jak się czuję, to byłoby to – beznadziejnie, albo po prostu – ch…..wo” :-). Tak bardzo, że nie chce mi się tyłka podnieść z łóżka.

Wiem, to może być zwykłe osłabienie. Tak więc samoobserwacji ciąg dalszy.

PS. Ale żeby nie było, ze strajkującymi kobietami solidaryzuję się całym sercem, może jedynie nie w tak wulgarny sposób. Rozumiem jednak stopień wkurzenia, kobiety powinny mieć wybór.

Or even worse – don’t get depression, but I have to admit that I feel strange. My stomach, head and muscles ache alternately, but I have such symptoms from time to time, so I realistically estimate that it is still not enough to be sure of being Covid infected.
Twice in the last 5 days I had a mild fever, nothing serious, about 37.4 C, with cold hands, aversion to coffee and tachycardia. I once wrote that the first symptom of disease is my aversion to coffee 🙂
Well, I have this aversion and chills.
But if I had in one word describe how I feel, it would be – hopeless, or just – like shit, so much so that I don’t want to lift my ass out of bed.
I know, it might be just a weakness.
So the self-observation continues.

PS. I wholeheartedly am with the protesters women, maybe I don’t like such a vulgar way, but understand that anger.

52 myśli w temacie “Nie popadamy w paranoję / Don’t get paranoid

 1. Kilka dni temu słyszałam idących chyba do szpitala-jak wyli i jęczeli z bólu i jak przeklinali ale oni pewnie mieli jakąś straszniejszą chorobę. Nie doradzę niczego bo dobrymi radami ….wiadomo…

  Polubienie

  1. No tak, dobry nastrój to podstawa:) Po tych prawie 2 tygodnia bólu brzucha i pleców, teraz jest ok, a ja relaksuję się, masuję świeżo zakupionym masażerem (małe pieniądze, a ulga niesamowita, poleca jakby co), no i dzisiaj robię sobie totalny luzik:))

   Polubienie

  1. Trwało niecałe dwa tygodni, ale ten nagorszy czas to tylko 7 dni. Jeśli to przeziębienie to minęło i już, jeśli koronawirus, to podobno można zachorować ponownie.

   Polubienie

 2. Szczerze mówiąc, wolę wulgarny protest słowny od kulturalnego i przepełnionego miłością bliźniego spalenia przeciwników na stosie, co Kościół czynił przez całe stulecia.

  Polubienie

  1. To prawda, żę Kościół jako chierarchia, jako instytucja spadł z piedestału, nie podołał. Tak już było w przeszłości. Rzeczywiśćie teraz bardzo wiele osób odeszło z Kosciołą, utraciło wiarę. Nie będę tego komentować i przekonywać nikogo, że wiara i Kościół to są dwie odrębne kwestie i to postrzeganie odrębności jest cechą różnicującą. Jeśli ktoś stawia znak równości – to odejdzie, drugi człowiek sobie poradzi inaczej. Poszuka innego wyjścia.

   Polubienie

 3. na paranoje i depresje jestem odporny, na Covid jak do tej pory też, kwestie grypowe chyba mi ogarnia zeszłoroczna szczepionka /eksperymentalna, ważna dwa lata/, poza tym nie mogę sobie pozwolić na żadne chorowanie, bo kotu coś jest i na nim skupiam uwagę…
  p.jzns 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Dokładnie to samo mówię! Mój stary, schorowany, wymagający opieki i zakładania pampersów pies potrzebuje mnie. Tylko ja jestem w stanie to ogarnąć:))

   Polubienie

   1. wiem, pamiętam, kojarzę wspaniałego Bajta… głaski od wirtualnego „wujka” ślę 🙂
    nasze kocisko ma też drobny kłopot z kanalizacją, akurat dziś uniknął jazdy do szpitala, bo się nieco polepszyło, ale muszę być „na oriencie”, sytuacja jest dynamiczna, jak na ulicy 🙂

    Polubienie

    1. Bajt dziękuje za głaski, choć nie czuje się najlepiej. Za kilka dni będzie obchodziło 15 lat:-)
     Niestety to na pewno będą jego ostatnie urodziny. Odwlekamy to w czasie, bo tak trudno wyobrazić sobie dom bez niego. A jak Twój kot, lepiej?

     Polubienie

  1. Nie wiesz, jak to teraz jest z tym kontaktem z lekarzem:-) Brzuch boli mnie już 7 dzień, lekka gorączka, więc jakiś stan zapalny jest. A do gastrologa zapisali mnie… na 30 listopada:)))))

   Polubienie

  1. It is not so easy to do swab. There are huge queues. And the test itself is very expensive, if not ordered by the National Health Fund.
   So it’s better to self-isolate and do a cheaper antibody test, but in about 2-3 weeks. Before that, it makes no sense.
   Thank you very much!! Stay healthy!!
   PS. I have taste and smell.:-)

   Polubienie

   1. Good to hear you have taste and smell. Take care. Hearing from you on cost and how difficult it is for you to get a swab test makes me count my lucky stars when I was unwell, the clinic did my swab test in half an hour and results texted to me in 48hrs. All paid for by government.

    Polubienie

    1. In Poland, it is the same if a person has symptoms characteristic of Covid. and if he reports it to the Department of Health, the tests are at the expense of the state.
     If, as in my case, there is no risk to health, middle temperature, no shortness of breath – you have to wait until everything calms down or you stand in line for a test made private.

     Polubienie

 4. Covid miewa tak przeróżne objawy, że ciężko zgadnąć, czy to to… Nie wygląda to „zdrowo”, jak człowiek ma ochotę tylko leżeć, ale może to coś innego. W każdym razie obserwować się warto i życzę zdrowia. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Nie wpadam, bardzo racjonalnie porównuje objawy i po prostu siedzę w domu. Jak się coś wykluje, a mam nadzieję, że nie, będę działać.
   Nie mam żadnych problemów ze strony układu oddechowego, ale Paulinka, która przeszła Covida pisze, że miała takie same objawy jak ja. Wiesz, ta wersja łagodniejsza.
   Ja, jeśli już bym go miała, to trudno, ale chodzi mi o to, by nieświadomie, nie zarażać innych.

   Polubione przez 1 osoba

  1. No zobaczymy. Dzisiaj znowu lekka gorączka, ale już trochę spadła. Nie zbijam, bo za mała jest, więc wiem, że nie powinno się tego robić. Ogólne samopoczucie takie sobie.

   Polubienie

 5. A rok temu jesienią miałaś podobne objawy lub przeszłaś przeziębienie? My już pierwsze mamy za sobą, katary jak co roku też, także nie ma co panikować, ale faktycznie trzeba obserwować. Zdrowia i trzymaj się dzielnie!

  Polubienie

  1. Nie. Takie objawy grypopodobne mialam w święta dwa lata temu. Łagodnie przeszłam, a nawet bym powiedziała, że bardzo przyjemnie. Spałam prawie dobę, a nastepnego dnia wstałam zdrowa jakby nic się nie działo:-)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s