Latka lecą czyli update dot. Bajta/ Time’s going by, an update about Bajt

Wczoraj było o nas, dzisiaj o naszym psie. Znowu!:)) Ale Bajt kilka dni temu skończył 15 lat!! Naprawdę braliśmy pod uwagę najgorsze, a ten mały twardziel starzeje się, choruje, traci siły, ale żyje!

Już raczej nie wychodzimy z nim na dwór, boimy się, że się przeziębi, to w końcu starszy pan, zresztą on sam też zwykle nie ma na to ochoty. Jednak, gdy pogoda jest wyjątkowo ładna, a on to wyczuwa tym swoim psim nosem, zdarza się, że jak dawniej staje przy drzwiach pokazując, że chce na spacer. A na spacerze niemal zapomina, że coś mu dolega, i chociaż łapy mu się trochę plączą, a o bieganiu w ogóle nie ma mowy, to gdy chcę go wnieść po schodach, żeby nie obciążać schorowanego serca, ucieka.

Taki samodzielny 🙂

Dlaczego ja tam tak sapię?:-)))

Na koniec wrzucam Wam mój osobisty pomysł na psi pampers, to patent dla tych, którzy mają zwierzaka z nietrzymaniem moczu. Trzeba kupić podpaski urologiczne, przykleić do elastycznego bandaża i voilà:-).

Oczywiście już wymyślono pampersy dla psów, ale są droższe.

Jak widać, taki pampers w niczym pieskowi nie przeszkadza:-)

Yesterday was about us, today about our dog. Bajt turned 15 a few days ago !! We really took the worst into account, and this little tough guy is getting old, sick, losing his strength, but alive!
We don’t really go outside with him anymore, we are afraid that he will catch a cold, after all, it’s an old man. However, when the weather is nice, and he senses it with his dog’s nose, it happens that, as before, he stands at the door showing that he wants to go for a walk. During a walk he almost forgets that something is wrong with him, and although his paws are tangling, and there is no question of running, when I want to carry him up the stairs, so as not to burden his ailing heart, he is getting away.
Such an independent one 🙂
Finally, I am throwing you my personal idea for dog pampers, it is a patent for those who have a pet with urinary incontinence. You have to buy urological pads, stick them on an elastic bandage and voilà :-).
Of course, pampers for dogs have already been invented, but they are more expensive.
As you can see, such pampers do not bother the dog at all 🙂

27 myśli w temacie “Latka lecą czyli update dot. Bajta/ Time’s going by, an update about Bajt

 1. Ojej, patrzę na tego Twojego pieska, i nic tylko go kochać. Wzbudza najlepsze uczucia. A pampers Twojego pomysłu bardzo mi się podoba. Siły Okruszkowi Twojemu życzę i oby nóżki kochane nie bolały go.

  Polubienie

  1. Oj, 16 to nasz nie doczeka, ale najsmutniejsze są te gorsze dni, gdy jest wilgotno i zimno na dworze, wtedy jego stawy nie pracują jak trzeba. To jest przykre.

   Polubienie

  1. Fajny jest, jeśli chodzi o sępienie w kuchni bo może spadnie mu jakiś kawałek mięska – to nadal zachowuje się jak szczeniak:-))
   A propos „waleczny”, to my kiedyś mieszkaliśmy na ul. Walecznych i właśnie tak go określaliśmy „Najbardziej waleczny z Walecznych”:-)

   Polubienie

 2. Indeed a grand ol dog and you are so smart to devise and make your own urinary incontinence pads for your old dog. For a dog that is 15 years old, he is looking very good. My own dobermann, sadly did not make it past 12 years old.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Bigger dogs live shorter lives, small ones can live to 20 years. Unfortunately, our dog is sick, so there is no chance for 20th anniversary.
   As for the pads, for his very occasional walks we use more elegant pampers 🙂 so that he is not ashamed. At home, feminine sanitary pads are enough 😉
   Hope he doesn’t know they’re feminine 🙂

   Polubienie

 3. Starszy pan, ale się nie poddaje.
  Koleżanka miała jamnika, którego udało się wyprowadzić z częściowego paraliżu – potem nie miał tylnych łapek do końca sprawnych, ale energii i woli życia mu nie brakowało. Trochę się nabawił wtedy nadwagi, bo nie mógł tyle biegać, ile wcześniej, ale żył dość długo.
  Patent niezły, obawiam się, że wielu właścicieli psów czeka taki etap, na starość różnie bywa z kontrolowaniem funkcji życiowych…

  Polubienie

  1. To prawda, różnie bywa, a chodzi o to, żeby taki pampers się trzymał na miejscu. Ten mój patent działa, i jest niedrogi:-). Co do psów, to nastąpiła taka humanizacja czworonogów, właściciele przedłużają ich życie, jeśli ich oczywiście na to stać, dbają chyba znacznie bardziej niż kiedyś. Nitkórzy mówią, że dzisiaj się bardziej dba o zwierzęta niż o ludzi. No ale to jest temat na inną notkę:-) To że właściciele dbają o czworonogów się akurat chwali, ja oczywiście też jestem za przedłużaniem życia ale pod warunkiem, że zwierzak nie cierpi.

   Polubienie

  1. Ma oczywiście coraz częściej na coraz dłużej te gorsze dni, ale i my się ciągle jeszcze nie poddajemy, chociaż i my miewamy gorsze dni i tracimy nadzieję. Ale dzisiaj jest super!🐕‍🦺😍

   Polubienie

  1. Oj umyka, umyka. W ogóle ten czas nieubłaganie ucieka. Nawet okres Covidu tego nie zmienił, a przecież dokładnie rok temu w Chinach zarejestrowali pierwsze przypadki choroby. A tu już rok i cały świat…..

   Polubienie

  1. No właśnie dlatego tak często o nim tu piszę, bo to niesamowite stworzenie. Znałam tylko jeszcze jednego psiaka tak dzielnego, to był wilczur moich przyjaciół. Żył 15 lat!!! Czyli o 3 lata dłużej niż wszelkie tabele pokazujące okres życia takich psów.

   Polubione przez 1 osoba

  1. Najwyraźniej jest w nim ciągle jeszcze wola życia. Ale miesiąc temu wyglądał strasznie smutno, tak bardzo, że ja namawiałam domowników, żeby jednak już podjąć decyzję o uśpieniu.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s