Gravatar

Mam krótką informację, dla wszystkich, którzy prowadzą swojego bloga na WordPressie. Otóż zauważyłam, że u kilku osób, kliknięcie w podany w komentarzu nick (u mnie Caffe) przenosi na jakąś wordpresową podstronę, na której pojawia się informacja: „Coming soon”. Kilka takich osób odnalazłam googlując nazwę ich bloga, ale wielu nie znalazłam w ogóle. Oczywiście to może oznaczać, że ktoś uzupełniając dane, które pojawiają się przy tworzeniu gravatara, wpisał nazwę nieistniejącego bloga, bo go po prostu nie prowadzi, więc wtedy ok. Jednak może być też tak, że nie podlinkował gravatara linkiem do własnej strony, utrudniając w ten sposób złożenie rewizyty ewentualnym chętnym:-)

Jeśli nie chcecie utrudniać, a po prostu nie wiecie jak to zrobić, wejdźcie w ustawienia, albo napiszcie do mnie, pomogę:-)

I have a short piece of information for everyone who runs their blog on WordPress. Well, I noticed that sometimes, clicking on the somebody nickname given in the comment (e.g. my Caffe) takes you to some word-press subpage where the following information appears: „Coming soon”. I found a few such people by googling the name of their blog, but many of them I didn’t find at all. Of course, it may mean that someone entered the name of a non-existent blog, describing their gravatar, because they simply do not run it, so then ok. However, it may also be the case that they did not link to the gravatar with a link to their own page, thus making it difficult to find and return the favor.: -)
If you don’t want to make it difficult, and you just don’t know, how to do it, go to the settings, or write to me, I will help 🙂

52 myśli w temacie “Gravatar

    1. W ustawieniach WP, prawdopodobnie tak, gdzie jest Site Title wstawiłaś link do swojego bloga. A adres odsyłający możesz dodać niżej a w title dać nazwę bloga, albo swoje imię, albo nick:-)

     Polubienie

      1. Jeszcze teraz to sobie można wygooglać problem i jest szansa, że znajdzie się podpowiedź, chociaż to trwa dłużej. Natomiast tu od razu znajdzie się ktoś kto umie, bo sam przechodził przez podobne problemy. Po co więc wyważać otwarte drzwi:-)

       Polubione przez 1 osoba

 1. To ja poproszę. Konto na WordPressie założyłem sobie tylko po to, żeby mi się przy komentarzach pojawiał właściwy awatar – z żadnego innego powodu. Bloga tutaj nie mam zamiaru prowadzić – bo i na swoim rodzimym nie bardzo mam o czym pisać.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Musisz wejść na ten wordpressowy profil, tam będzie napisane: „Te informacje będą wyświetlane publicznie w Twoim profilu i pojawiających się kartach Gravatara.” Słowa Twój profil – są podlinkowane, kliknij w to i wejdź w ustawienia gravatara. Kliknij w edycję gravatara i tam właśnie możesz dodać swoją stronę. Mam nadzieję, że to zadziała również dla bloga, który nie jest założony na WP.

   Polubienie

     1. Jest super. Z pozycji komentarza można od razu, klikając na Tatul przejść do Twojego bloga, a z pozycji polubień, gdzie wyświetla się tylko zdjęcie, można przejść do opisu posiadacza tego gravatara, masz ładnie dodany swój blog:-)

      Polubienie

      1. No nie, to są albo takie ustawienia różnych portali, na których są zakładane blogi, albo właśnie ustawienia gravataru. Chociaż nie wiem, czy to nie jest ze sobą połączone.

       Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s