Przerwa/ Break

Długa przerwa. Chyba potrzebowałam wyciszenia, skupienia się na innych sprawach niż blog. Ten rok zaczął się smutno, potem odszedł Bajt, a potem jeszcze okazało się, że trzeba rozszerzyć wcześniej robione badania. To wszystko wpłynęło na mnie dziwnie, może jeszcze nie depresyjnie, ale blisko tego stanu. Wiedziałam, że coś trzeba zrobić, tylko nie miałam pojęcia, co.

Na szczęście przyszła wiosna, a z wiosną różne, nareszcie dobre, rzeczy. Jeden z problemów rozwiązał się sam, drugi jest w toku, zrobiło się ciepło. Nabrałam siły.

A na dodatek zamieszkał z nami ten oto, cudowny, przewesoły, zwariowany Tedi!!

Nie zapomnieliśmy o Bajcie, on zawsze będzie tym pierwszym, wymarzonym psem w naszej rodzinie, ale Teddy Bear, jest tak pełen szczenięcego wigoru, że nie sposób się przy nim nudzić i wpadać w melancholię i rozpamiętywać.

Poza tym, fajnie jest porównywać zachowania odmiennych rasowo psiaków. Tedy jest hawańczykiem, więc będzie większy niż yorkshireterrier. Jest cichy i mimo młodzieńczego szaleństwa – wyważony. Bajt był jak młody źrebak wypuszczony ze stajni, zupełnie nie zwracał uwagi na niebezpieczeństwo. Tedi jest trochę ostrożniejszy, ale dopuszczam też myśl, że jeszcze nie rozbrykał się na dobre. Może dopiero pokaże, co potrafi.

A tak w ogóle, to miał być piesek z warszawskiego schroniska, ale ze względu na wnuka uznaliśmy, że piesek musi być łagodny, a my musimy mieć pewność, że on właśnie taki jest.

Long break. I guess I needed to calm down, focus on things other than blog. This year started so sadly, then Byte pass away, and then I was informed that research needs to be extended. It all had a strange effect on me, maybe not depressing, but quite close to that. I knew that something had to be done, just not really know what.
Fortunately, spring has come and all kinds of good things have come with spring. One of the problems solved itself, the other is pending, it is warm outside. I gained strength.
And in addition, this wonderful, cheesy, crazy Teddy has lived with us !!
We are not going to forget Bajt, he will always be the first dream dog in our family, but Teddy Bear is so full of puppy vigor that it is impossible to get bored with him and stay in melancholy .
Plus, it’s fun to compare the behavior of these two dogs. Teddy is Havanese, so he will be bigger than Yorkshire Terrier. It is quiet and despite the youthful madness – balanced. Bajt was like a young foal released from the stable, he completely ignore a danger. Teddy is a little more cautious, but maybe he just hasn’t gotten to show off yet.
Anyway, it was supposed to be a dog from a shelter in Warsaw, but due to the grandson, we decided that the dog must be, above all, gentle, and that I have to be sure that he is exactly like that.

32 myśli w temacie “Przerwa/ Break

  1. Już skardł:-) Nie mogę się doczekać pierwszych dłuższych spacerków. Czekamy na ostatnie szczepienie, więc teraz Tedi nie powinien mieć jeszcze kontaktku z innymi psami. W hodowli były jednak inne psy, również duże, więc był socjalizowany. Mam nadzieję, że nie zapomni tego:-)

   Polubione przez 1 osoba

 1. Tedi cudowny, słodziak. Tobie życzę zdrowia i mam nadzieję że wszystko dobrze się ułoży. Życzę też słoneczka bo ona odpędza zły nastrój i stany depresyjne przynajmniej u mnie

  Polubienie

  1. Moje zdrowie jest już pod kontrolą. To o tyle ważne, że lekarze wykryli coś, czego normalnie się nie wykrywa i można to leczyć. Pytanie tylko, czy operacyjnie, czy nie.
   Tedi nam umila życie i już zaczęliśmy się trochę ruszać, a home office (nadal) w tym nie pomaga:-)

   Polubienie

  1. Lubi się bawić – to na pewno i wtedy jest szalony. Ale porównując do Bajta, Tedi jest bardziej wyważony w tych momentach, gdy się nie bawi. Np. czesanie – Bajt nie cierpiał, Tedi się kładzie na podłodze i czeka aż będę jeździła mu szczotką po pleckach. Przemywanie psich oczu – Bajt nie cierpiał, Tedi grzecznie siedzi i czeka aż skończę:) Spacer – Bajt potrafił uciekać, Tedi idzie grzecznie przy nodze.
   Może jeszcze z tego wyrośnie, ale lepiej nie:-)

   Polubienie

 2. Rozpamiętywanie nigdy nikomu nie przynosi nic dobrego, zatem bardzo dobrze, że macie nowego pupila. Odpoczynek również jest wskazany, robienie czegoś na siłę powoduje jedynie nikomu niepotrzebną presję. 🙂 Mam nadzieję, że wszystko się ułożyło i ze zdrowiem wszystko w porządku!

  Polubienie

  1. Powiem Ci, że na taki odpoczynek 2-tygodniowy to ja już czekam, z utęsknieniem:-) W ubiegłym roku miałam krótki urlop, więc jak tylko się zaszczepimy – jedziemy w świat:-)

   Polubione przez 1 osoba

  1. Prawda? Taki jest! Mam nadzieję, że jak dorośnie też będzie fajny, podobno to jest cechą tej rasy, łagodność, taka radość z bycia w rodzinie. Zobaczymy. Yorki też takie są, tylko rzeczywiście widać różnicę w usposobieniu, hałaśliwości.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s