Wakacje 2021/ Holiday 2021

W zasadzie to chyba niewiele się zmieniło w moim wakacyjnym światopoglądzie, z wyjątkiem tego, że teraz nie chciałabym mieszkać w skansenie.
Teraz chciałabym mieć skansen!!:-)

PS. Lub polecieć na Kretę.

In fact, it probably hasn’t changed much in my holiday outlook, except that now I would not like to live in an open-air museum.
Now I would like to have an open-air museum !! 🙂

PS. Or go to Crete.

Blog Caffe

Niewiele się ostatnio mówi o planach wakacyjnych, za to bardzo dużo o powrotach w swoje stare zapomniane miejsca, gdzieś nad jeziorem lub na wsi, czy o kupowaniu ogródków działkowych, remontowaniu posiadanych tarasów tak, by mogły służyć jak najlepiej w trakcie urlopów, które większość z nas w tym roku spędzi w Polsce.

My mamy alternatywę: albo wyjazd na Pojezierze Łęczyńsko- Włodawskie, albo drobny, ale potrzebny remont mieszkania, żeby potem wygodniej się mieszkało. Jak myślicie, co wybierzemy?;-)

A propos wymarzonego (w obecnej sytuacji), wakacyjnego miejsca, to ja, gdybym tylko mogła, spędziłabym urlop na lubelskim skansenie. Powaga! Chciałabym przez dwa tygodnie cofnąć się technologicznie o jakieś dwieście lat i żyć wiejskim życiem tamtych ludzi. Z ich niewygodami, noszeniem wody z pobliskiej studni (tylko, co na to moje plecy), z pieleniem ogródka, karmieniem zwierząt, czy dosypywaniem ziarna w kurniku. Bez telefonu, internetu, problemów cywilizacyjnych i społecznościowo-osobowościowych ;-). Szkoda, że Skansen nie oferuje takich…

View original post 310 słów więcej

18 myśli w temacie “Wakacje 2021/ Holiday 2021

 1. Ja podobnie jak przedmówczynie jestem zbyt wygodna na skansen. 🙂 No i chyba jednak za bardzo potrzebuję cywilizacji. A Kreta… nie należy do moich podróżniczych priorytetów, ale czemu nie? Ostatnio oglądałam zdjęcia, to niczego sobie. 😉

  Polubienie

  1. Ja jestem rozdwojona w sobie:-) Z jednej strony zacisze, woda, las i święty spokój – to moje pierwsze marzenie. Z drugiej – chcę znowu do ludzi, na wywczasy, gdzieś w świat. Stąd też pomysł na Kretę.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Ja w Skansenie żyć bym nie chciała, ale bardzo do mnie przemawia ten sielankowy obraz. Ale do Grecji to zdecydowanie bym chciała. Grecja na liście moich wakacyjnych marzeń zajmuje wysoką pozycję.

  Polubienie

  1. Grecja jest cudna, każda wyspa ma prawdopodobnie swój inny niepowtarzalny urok, jeśli wybierzemy Kretę, to będzie to nasze trzecie miejsce, ale Kreta chyba wygrywa w rankingach:-) Sprawdzimy to, mam nadzieję, naocznie:)

   Polubienie

    1. Santorini też jest piękne. Oglądałam w ubiegłym roku story jednej z instagramerek, która siedziała tam prawie cale wakacje. Naoglądałam się tyle, że prawie jakbym tak była:) Oczywiście to jest dokładnie to „prawie”, które robi różnicę:)

     Polubienie

 3. Żyć w skansenie w takie upały? Nosić wodę ze studni, a za potrzebą ganiać za stodółkę, czy wychodka? Jezus Maria! Pamiętam jeszcze te lepy na muchy porozwieszane po całej kuchni u dziadków (a to był już taki schyłkowy skansen, z początku lat 70. ubiegłego wieku), co i tak niewiele pomagało i trzeba było co i raz wyławiać jakąś niedotopioną muchę z talerza zupy. Latem skwar, a zimą mróz po katach, bo ciepło było tylko wtedy, gdy się człowiek przytulił do kaflowego pieca.
  A w życiu powrotu do skansenu!

  Polubienie

  1. Lepy na muchy to już nowoczesność, studnia również jak też wychodek. Legowisko ze słomy a klepisko w kuchni na podłodze. Piec kaflowy? Piec gliniany! To jest skansen😁😁😁Mojego iphona nigdy nie zamienię na plotki nad rzeczką robiąc pranie z sąsiadkami. Bębnem pralki były ręce i kawał drewna i łupu cupu. Kocham technologię😁😁🙃

   Polubione przez 1 osoba

  2. No coś Ty! Skansenem to miejsce byłoby z nazwy i jego zewnętrznej szaty. W środku – przynajmniej kanalizacja w domku i klimatyzacja w sypialni. Przemyciłabym jeszcze robot kuchenny i ekspres do kawy, reszta może zostać tak jak jest 🙂

   Polubienie

 4. Cofnięcie techno można w każdej minucie zastosować. Komóreczka do śmietnika lub sedesu, łóżko kanapę czy fotele wywalić przez okno. Wyłączyć wodę, światło gaz i mamy namiastkę skansenu. Tylko co żreć jeśli nic nie wyhodowaliśmy?
  Skansen fajna rzecz na obrazkach.
  Wakacje wolę spędzać w promieniach słońca jedząc lody.

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Wiesz, że oni mieli krótkie łóżka? I wąskie. A obok spały krowy, żeby było cieplej. A niektórzy spali na siedząco, żeby szybciej poderwać się do biegu.
  Jak będziesz rezerwowała nocleg, weź to pod uwagę 😉

  Polubione przez 4 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s