Wspaniałe i przerażające

A w dodatku uświadamia, jak bardzo zmienił się świat od czasu, gdy zwykłą frajdą zdrowego dzieciaka było powisieć na trzepaku.

Ja jestem z epoki przełomu, coś tam w tych internetach umiem, coś rozumiem, i nawet jeśli nie jestem w stanie wytłumaczyć zjawiska naukowo (humanistka całą gębą), to chociaż wiem, że ono istnieje.

Jednak niektórzy powiedzieliby po prostu, że Deepfake Singularity jest pierwszym krokiem do piekła.:-)

Cyfrowa manipulacja, obróbka filmu, obrazu i dźwięku sprawia, że coraz trudniej jest wykryć deepfake video.

To jak, wspaniałe?

Czy przerażające?

Reklama

14 myśli w temacie “Wspaniałe i przerażające

 1. Przerażające. Jako narzędzie do manipulacji i dezinformacji w realnym życiu, w rzeczywistości po prostu przeraża do czego moze być wykorzystane. Już teraz nie wiadomo co jest prawdą a co nakręcanym kłamstwem. To narzędzie do kontroli całych społeczeństw 😦

  Pozytywna strona (jej też trzeba szukać), to zadziwiający postęp i ogromny krok technologiczny. W filmach i różnych produkcjach na pewno bezcenne narzędzie „do pracy”. Dowód na rozwój człowieka, ale czy w dobrą stronę?

  Polubienie

 2. Przerażające. Szeroki dostęp do informacji usypia czujność i może dać przekonanie, że możemy wszystko sprawdzić, a tak naprawdę możliwości manipulacji są coraz większe i coraz trudniej zweryfikować prawdziwość tego, co widzimy…

  Polubienie

  1. No i właśnie o tą manipulację chodzi i tego się boimy, choć sztuczna inteligencja sama w sobie jest niesamowitym wynalazkiem. Jest pole do manipulacji, aż ktoś nie wymyśli sposobu na sprawdzenie fejku.

   Polubienie

 3. A jak zdrowie? Dopisuje?
  Gdybyś się nie pojawiła przed Świętami, to życzę Ci spokoju i pogody ducha, a w nowym roku spełnienia marzeń i zdrowia, zdrowia i zdrowia!!!

  Polubienie

  1. Pewnie nie będziemy, do czasu, aż ktoś nie wymyśli jakiegoś wirtualnego papierka lakmusowego.
   Natomiast jako fenomen ludzkiego umysłu, rozwoju technologii – deepfake jest genialne!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s